Risto PeriÅ”ić(G) , Dejan Uzelac , Marko Čubrilo , Zoran Milić (K), Haris Handžić , Ognjen Todorović , Ammar Đuderija , Mahir Karić , Marko Å uÅ”njar , Marko Pervan , Boban Georgiev , REZERVE Nikola Å arović(G) , Matija Glogovac , Filip Kolak , MiloÅ” Aćimović , Marko PeriÅ”ić , Milorad Albijanić , Aleksa Medan , Srđan Vulić , Aleksa Spaić ,
Postava
Nikola Ćetković(G) , Nikola Ninković , Momčilo Mrkaić , Fedor Predragović , Aleksandar Vojnović , Aleksandar Subić (K), Milan Spremo , Darko Lazić , Enver KulaÅ”in , Alen Jurilj , Nedeljko PiŔčević , REZERVE Bojan Pavlović(G) , BoÅ”njak Strahinja , Obren Cvijanović , Jovo Lukić , Đorđe Milojević , Dejan Popara , Savo Å uÅ”ić ,

Borcu bodovi u Trebinju

14.11.2022 Administrator DC

Fudbaleri Borca savladali su danas na stadionuĀ Police u Trebinju ekipu Leotara rezultatom 1:0 u sklopu 18. kola m:tel Premijer lige BiH.

Borac je u Trebinje doÅ”ao na krilima dvije uzastopne pobjede protiv Slobode i Željezničara i bio je neÅ”to aktivniji na otvaranju meča, a u jednom od najboljih napada,Ā Ninković je centrirao, ali loptu niko nije dirao i ona je otiÅ”la pored stative gola PeriÅ”ića.

Ā

Poslije toga je Ninković odlično centrirao, ali se Jurilj nije najbolje snaÅ”ao u protivničkom Å”esnaestercu, pa je tako propala nova prilika za Banjalučane.Ā

Igrala se 18. minuta Ā kada je PiŔćević Å”utirao sa desetak metara, ali lopta je otiÅ”la iznad gola Leotara, a već u sljedećem napadu je golman Leotara na sjajan način zaustavio KulaÅ”ina, budući da je dobro pratio njegovu igru.

Pervan je u 26. minuti pokuÅ”ao da ugrozi gol Borca, ali lopta odlazi preko gola Banjalučana, a devet minuta kasnije je veliku priliku propustio Jurilj.Ā

Ponovo je Ninković izveo dobro slobodan udarac, golman Leotara je loÅ”e intervenisao, a lopta se kratko odbila do Jurilja, koji je sa pet metara Å”utirao preko gola kluba iz Trebinja.Ā

Pred kraj prvog poluvremena se u prilici naÅ”ao ponovo Jurilj, ali njegov udarac sa 12 metara je odbranio PeriÅ”ić, a onda je pokuÅ”ao i Predragović, ali nije ozbiljnije ugrozio gol domaćih.Ā

Borac je uspio da dođe do pogotka i vodstva u Trebinju u 63. minuti. Mrkaić je ostavio povratnu loptu za Spremu nakon dodavanja KulaÅ”ina, a Spremo je lijepim udarcem pogodio mrežu Leotara.

Strasti u Trebinju su se uzburkale nakon gola Borca, budući da je glavni sudija u samo dvije minute isključio prvo igrača Leotara, Dejana Uzelca, a onda i Marka Maksimovića.

Uzelac je nakon Å”to je faulirao jednog igrača BorcaĀ dobio žuti karton, onda i crveni zbog žestokog prigovora, da bi potom iz istog razloga pocrvenio i Maksimović.Ā

Do kraja meča Leotar je nastojao napraviti pritisak sa igračem manje, ali nije uspio doći do pogotka.