55'
6  Dejan Limić
55'
Ostalo
Nastavljen je meč u Modriči, radi se o odloženoj utakmici 19.kola m:tel Prve lige Republike Srpske, Modriča vodi protiv Slobode iz Novog Grada sa 3:0.
46'
second_halftime
Modriča je prvo poluvreme rešila u svoju korist sa 3:0.
45'
Modriča je izvela skraćeni korner sa leve strane, usledio je nebeski skok Nemanje Kojića, lopta se zakoprcala u mreži Slobode.
40'
Internacionalac Modriče Furtunato Da Silva iskoristio je grešku zadnje linije gostiju i loptu ispod Miloševića poslao u mrežu.
28'
Žuti karton
Rado Radić
27'
Šut na gol
Rado Radić je šutirao, a golman Slobode loptu poslao u korner.
20'
Modriča je izvela brzu akciju, na 14 metara od gola gostiju poslužen je Nemanja Kojić koji je ciljao donji desni ugao nemoćnog Mladena Miloševića i doneo prednost domaćinu.
7'
first_halftime
62'

I fenjer zna da sija

12.04.2023 Slađan Jeremić

MODRIČA – Tim iz Modriče ostvario je izuzetno važnu pobedu, savlada je Sloboda iz Novog Grada. Modriča je izvela akciju u 7.minutu kada su defanzivci gostiju oklevali da izbiju loptu, poslužen je Nemanja Kojić koji sa 14 metara pogađa donji desni ugao nemoćnog Mladena Miloševića. U 26.minutu udarac je oprobao Rado Radić, ali je golman gostiju loptu skrenuo u korner. Dva minuta kasnije internacionalac Modriče Furtunato da Silva kaznio je grešku zadnje linije Novograđana i loptu ispod Miloševića poslao u mrežu. U 40.minutu Modriča je izvela skraćeni korner sa leve strane, usledio je nebeski skok Nemanje Kojić i lopta se zakoprcala u mreži gola Slobode.

U nastavku utakmice Sloboda je pokazala više na terenu, a plod takve igre doneo je promenu rezultata u 62.minutu kada je ubačena lopta sa leve strane, a Ago Reiz je glavom poslao loptu u bliži ugao. U 72.minutu gosti nisu pratili na Radu Radića, a trebali su, postigao je lep pogodak.

Gosti iz Novog Grada skoro i definitivno oprostili su se od borbe za „elitu“ BiH, Modričani su još predaleko od cilja, opstanka u prvoligaškom društvu.

Makar su korak bliže...

Modriča - Sloboda (NG) 4:1 (3:0)

Stadion: „Dr Milan Jelić“. Gledalaca: 100. Sudija: Slađan Došlo(Istočno Sarajevo)7. Strelci: Kojić u 7.i 40., Da Silva u 28., Radić u 72.minutu za Modriču, a Reiz u 62.minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Radić (Modriča).

MODRIČA: Dizdar 7, Živković 7, Pljevaljčić 7(od 55.min.Limić ) ,De Karvaljo 7, Radić 7.5(od 76.min.Stojanović -), Kuljanin 7, Omerhodžić 7(od 56.min.Tosaka ) , Marinković 7(od 76.min.Bin Hamid -), Janković 7(od 76.min.Simić -), Kojić 8, Da Silva 7,5.

SLOBODA NG: Milošević 5.5 , Paro 5, Tiro 5(od 72.min.Vejnović -), Samardžić 5, Smajić 5, Reiz 6.5(od 80.min.Evandro -) , Đurić 5,Imamagić 5(od 61.min.Marin -) ,Fontemaći 5(od 72.min.Ešba -), Atanasković 5, Vladić 5(od 61.mib.Abdulai -).

Igrač utakmice: Nemanja Kojić(Modriča) 8.

Prva liga RS Prva liga RS Prva liga Republike Srpske Modriča Sloboda (NG)