Poraz Borca u Širokom Brijegu

Fudbaleri Borca doživjeli su četvrti prvenstveni poraz, večeras su u derbiju devetog kola m:tel Premijer lige BiH izgubili Široki Brijeg je na svojoj “Pecari” savladao Banjalučane rezultatom 2:0 i tako su se Hercegovci vratili na čelnu poziciju na prvenstvenoj tabeli.
Široki Brijeg je povedo u 32. minutu kada su domaći fudbaleri izveli kontranapad, dugo su kombinovali Daniel Lukić i Dominik Siril Kpan, a onda je lopta došla do Branimira Barišića od kojeg je i krenula ova akcija, šutirao je sa 14-15 metara po sredini i pogodio mrežu – 1:0. Igrao se 38. minut, Hercegovci su izveli kontranapad, Medić je pokušao da centrira, lopta je u ruku pogodila Marka Gajića, a sudija Ermin Sivac iz Zenice je pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Bože Vukoja.

Široki Brijeg – Borac    2:0 (2:0)

Stadion: “Pecara” u Širokom Brijegu. Gledalaca: 3.000. Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Strijelci: 1:0 Barišić (32), 2:0 Vukoja (39 - penal). Žuti kartoni: Medić, Kuprešak (Široki Brijeg), Tatar, Ćorić (Borac).
ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Medić (od 73. Pranjić), Barišić, Mašić, Vukoja, Kpan (od 73. Rozić), Turković (od 67. Šuto), Lukić (od 60. Lovrić), Musa, Čavar, Kuprešak.
BORAC: Ćetković, Ćorić, Gajić, Vojnović, Lukić (od 62. Mrkaić), Spremo (od 74. Subić), Popara (od 74. Predragović), Jurilj (od 62. Ninković), Tatar, Piščević, Zakarić (od 46. Kulašin).

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski