Borac poražen na Pecari

Foto/ HKK Široki

Košarkaši Širokog trijumfalno su započeli novu košarkašku sezonu u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Tim Ivana Velića je u prvom kolu na "Pecari" nadigrao banjalučkog Borca u derbiju kola 81:68 i tako najavio još jednu dobru sezonu pred sobom.

Bila je ovo utakmica sa dva različita poluvremena u kojem su i jedna i druga ekipa dobili po poluvrijeme. U prvom poluvremenu, nakon boljeg početka Širokog, Borac je bolji tim na terenu, te tim Marka Šćekića pravi i +10 sredinom druge četvrtine poslije trojke Darka Talića 35:25. Ipak, četiri minute Širokobriježani zaključavaju koš, a kada je Luka Barišić pogodio za dva poena vraćamo se u egal 35:35. Ostaje tada Široki bez poena dvije minute do kraja četvrtine, na drugoj strani pogađaju Ateljević i Gavrić i Borac nosi +4 na odmor, 39:35.

U trećoj četvrtini Široki preuzima igru, ali se Borac ne da, što je dovelo do jako interesantne utakmice, pravog derbija, ali Široki uspjeva da prevede utakmicu na svoju stranu, dobije sa +10 ovu dionicu i sa +6 uđe u posljednjih deset minuta, 61:56. Tamo su uspjeli da održe stečenu prednost i na kraju je uduplaju, te ostvare prvi trijumf u sezoni u prvenstvu.

Najefikasniji u timu Širokog bio je bivši košarkaš Borca Jan Rebec sa 16 ubačenih poena, dok su Josip Čović i Alexander Hunter ubacili po 14. Kod gostiju, Darko Talić je ubacio 20 poena, a dvocifren je bio još Vuk Bošković sa 16.

Slavija 88 : 84 Jahorina
Široki 81 : 68 Borac Wwin
Bosna Meridianbet 85 : 68 Promo
Orlovik 78 : 74 Leotar
Sloboda 94 : 72 Spars
Posušje 70 : 99 Mladost
Mostar 58 : 98 Goražde