Borac se mučio i sa igračem više jedva dobio Velež u Banjaluci

Sebastijan Erera Kardona, dvostruki asistent FOTO: FK Borac

Sa mnogo muke fudbaleri Borca su u odloženoj utakmici prvog kola Premijer lige BiH savladali Velež na Gradskom stadionu u Banjaluci, poslije preokreta – 2:1. Oba tima su igrala oslabljeni jer nisu mogla da računaju na reprezentativce, Borac na šest, a Velež na dva igrača.

U prvom minutu poslije greške Filipa Manojlovića Mihael Mlinarić je pogodio prečku, a odbijenu loptu glavom poslao pored stative. Mostarci su mogli već na startu da šokiraju šampiona. Nakon toga Borac se trznuo, imao posjed i preimućstvo na terenu, a Sandi Ogrinec je sredinom prvog dijela pogodio stativu. Borac nije uspio da materijalizuje visok procenat prednosti u posjedu lopte. U 44. minutu zbog drugog žutog kartona isključen je kapiten ekipe iz Vrapčića kod Mostara Edo Vehabović.

Velež je poveo u 53. minutu nakon katastrofalne greške štopera Banjalučana save Šušića koji je bukvalno dodao loptu Amaru Milaku, ovaj zaobišao golmana Manojlovića i „poklon“ pretvorio u pogodak – 0:1. Nakon toga uvukla se nervoza u redove domaćih, ali vođstvo gostiju nije dugo trajala. Igrao se 60. minut kada je Sebastijan Erera Kardona sjajno centrirao sa lijeve strane, a u šesnaestercu Veleža najviši u skoku bio je iskusni Stojan Vranješ, koji je ušao s klupe i izjednačio rezultat – 1:1.

Imali su Mostarci, sa igračem manje, još nekoliko dobrih prilika iz kontranapada, ali je Borac stigao do vođstva u 82. minutu. Ponovo je s lijeve strane, ovaj put po zemlji, odlično insistirao Erera Kardona, a Sandiju Ogrinecu nije bilo teško da sa četiri metra ubaci loptu u mrežu „rođenih“ – 2:1. U 87. minutu Velež je imao šansu za izjednačenje, a odmah u protivnapadu Vranješ je bio sam pred golom Mostaraca i promašio. Ostalo je 2:1.

Borac – Velež           2:1 (0:0)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 1.000. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Strijelci: 0:1 Milak (53), 1:1 Vranješ (60), 2:1 Ogrinec (82). Žuti kartoni: Nikolov, Šušić, trener Žižović (Borac), Mlinarić, Hrkač, Halilović, Okeke (Velež). Crveni karton: Edo Vehabović (Velež) u 44. minutu.

BORAC: Manojlović, Majers, Nikolov (od 57. Skorup), Srećković (od 57. Vranješ), Erera Kardona, Kvržić, Čavić (od 72. Đajić), Šušić (od 72. Pihler), Savić, Ogrinec, Despotović (od 41. Hrelja).

VELEŽ: Duka, Oreč, Halilović, Pršeš (od 63. Lauš), Hrkač, Mlinarić (od 70. Lusio), Savić, Šturm (od 63. Okeke), Vehabović, Mehremić, Milak (od 81. Puce).

Zrinjski : Radnik
Sarajevo 3 : 1 GOŠK
Posušje 1 : 1 Sloga
Borac 2 : 0 Sloboda
Željezničar 3 : 1 Igman
Široki Brijeg 0 : 2 Velež