24 : 22

Izviđaču titula

12.06.2019 Administrator DC

Rukometaši Izviđača /Foto: FENA

LJUBUŠKI, 11. juni (FENA) - Rukometaši Izviđača postali su prvaci Bosne i Hercegovine drugu godinu za redom nakon što su u odlučujućoj, trećoj utakmici finalne serije u Ljubuškom pobijedili Borac m:tel 24:22.

U prvom poluvremenu igralo se gol za gol, a na odmor se otišlo pri rezultati 11:11. U tom ritmu nastavilo se do sredine drugog poluvremena kada domaći rukometaši bježe na plus četiri (21:17).

Banjalučani su minutu do kraja smanjili na minus dva (24:22), ali za nešto više nije bilo ni vremena ni snage.

Najzaslužniji za pobjedu Izviđača bili su golman Josip Kvesić s 12 obrana i Domagoj Alilović sa 6 golova. Kod Borca prvi strijelac bio je Vladan Đurđević sa 7 golova.

Za klub iz Ljubuškog to je treći naslov prvaka BiH u posljednje četiri godine, ukupno šesti.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH Premijer liga BiH - Plej of Izviđač Borac M:TEL