0 : 1
0 : 1
Ostalo
Igrači Sutjeske su sve karte bacili u napad. PokuÅ”avaju da dođu do poravnanja, ali za sada Sloboda čuva prednost.
65'
Ostalo
65'
Å ut na gol
Milutinović se spteljao i propustio dobru priliku za gol.
61'
U samom finiŔu meča gosti su doŔli do gola.
41'
Å ut na gol
Dobar napad Sutjeske. Bokić je odlično tukao, ali je lopta zavrÅ”ila iznad prečke.
6'
Å ut na gol
Imali su gosti dobru priliku, ali je Vejnović tukao pored gola.
5'
Ostalo
Počeo meč u Foči.
1'
Protokol
Glavni sudija: Maletić Stefan Delegat utakmice: Sudžuka Natko Prvi pomoćni sudija: Makarić Bojan Drugi pomoćni sudija: Marković Slobodan 4. sudija: Mirić Mladen
0'
Ostalo
Utamica se igra od 17 časova.
0'
Postava
Postava: NebojÅ”a Tomić, Igor Mirković, UroÅ” Milinković, RaÅ”ević Dejan , BoÅ”ko Radović, Bokić Jovan , Đorđe Milutinović, Srđan Žugić, Ognjen Pljevaljčić, Marko Tadić, Mujo Gabela
0'
Postava
Postava: Elvir Trako , Živko Bubić, Ahmed Palić, Dragan Arežina , Boban Živanić, Mario Desnica , Ljuban Antonić, SaÅ”a Stojnić, Filip Vejnović, Mateja Dodig, Bojan Kostadinović
0'

Trako odbranio bodove

22.08.2020 SlaviÅ”a VukaÅ”inović

I u trećem pokušaju u novom šampionatu prvoligaškog karavana Republike Srpske ekipa Sutjeske nije osetila slast pobede, kompletan plen sa stadiona pokraj Ćehotine je odnela Sloboda.

Gosti su bili s(p)retniji, a uz to su na golu imali raspoloženog Elvira Traku koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao i dao veliki doprinos pobedi svog tima. Utakmica je počela dobrom prilikom za goste u 5. minuti kada je neprecizan bio Vejnović. Uzvratili su domaći igrači preko Bokić u 7. i Tadić u 8. i 14. minuti.

Gosti prete preko Desnice u 27. minutu mreže i dalje miruju. Domaći igrači su bili blizu pogotka u 34. minutu Tadić se našao oči u oči sa golmanom Trakom, ali ga nije uspio i savladati.

Trenutak odluke se desio u 41. minuti, bila je to jedna skoro izgubljena lopta za gostujući tim, ipak Stojnić nije  odustajao uspeo je da stigne loptu, ubacio je pred sami gol Sutjeske gdje se najbolje snašao  Antonić i smestio je u mrežu Fočaka.

U poslednjem minutu prvog dela pravim čudom je Trako odbranio udarac kapitena Raševića .

Drugi deo je počelo atacima Sutjeske. dobre prilike su propustili Gabela u 50. potom Dejan Mojović u 58. i  Milutinović u 60 minuti. Gosti su mogli uvećati prednost  u 62. minuti kada je nakon dobrog ubacivanja Živanovića, Antonić  šutirao glavom, a istakao se Tomić odličnom intervencijom.

Svoje golmanske kvalitete Trako je pokazao i u 73. i 75 minuti kada je odbranio udarce Milutinovića i Bokića.

Poslednju priliku za izjednačenje  domaći igrači su imali u 87. minuti kada se ispred Mirkovića isprečio Dodig i spasio svoju mrežu.

SUTJESKA (F) - SLOBODA (NG) 0:1 (0:1)

Gradski stadion u Foči. Bez gledalaca. Sudija:Stefan Maletić (Bijeljina ) . Strelac: Antonić u 41. (Sloboda). Žuti kartoni: Mirković, Radović,

Gabela, Pljevaljčić (Sutjeska), Bubić, Živanović, Desnica, Antonić , Stojnić (Sloboda).

Sutjeska  (F): Tomić , Mirković , Milenković ,,Rašević  (od 46.D.Mojović ) Radović , Bokić ,Milutinović , Gabela  (od 80. O. Mojović )  Tadić ,O. Pljevaljčić , Žugić .

Sloboda (NG): Trako , Bubić , Palić  (od 77. Vučen ),  Arežina , Živanović , (od 89. Plavulj), Desnica   , Antonić , Stojnić , Vejnović  (od 90. Salkić), Dodig , Kostadinović.

Igrač utakmice: Elvir Trako (Sloboda)

Prva liga RS Prva liga RS m:tel Prva liga Republike Srpske Sutjeska Sloboda