16 : 27

Grude sigurne u Čelincu

08.12.2019 Ismet Nimanović

U prvom dijelu prvog dijela derbija 10. kola u Čelincu između banjalučke ekipe ŽRK Borac i aktuelnih prvakinja BiH ŽRK Grude igralo se puno nervozno, malo golova i puno grešaka, posebno gošći iz Gruda.

Do kraja prvog poluvremena igračice  Zlate Zubac su zaigrale u svom stilu, postigle su šest golova, primile tri, za rezultat prvog poluvremena, 8:11.

U drugom poluvremenu Grude su nastavile u istom tempu, u 41' minuti su otišle na +6, njihova prednost je rasla do kraja utakmice na konačnih 11 razlike, 27:16.

ŽRK Borac - ŽRK Grude 16:27 (8:11)

Čelinac, sportska dvorana " Čelinac ", gledalaca : 300, sudije : Mešić ( Sarajevo), Šatordžija (Zenica). Delegat : Zdenko Alpeza (Mostar) .

Sedmerci : ŽRK Borac 6 (4), ŽRK Grude: 1 (1), isključenja : ŽRK Borac 6, ŽRK Grude 6 minuta . Direktna diskvalifikacija : Helena Ćurić (ŽRK Borac) 47' .

ŽRK Borac : Vukosavljević, Railić, Brus, Novaković, Ignjatović 5 (1), Bičar, Majstorović, Ćurić 1, Šehovac, Kočić, Šikić 1, Ćutković 5 (3), Mišić, Kodžoman, Vujić, Bogojević 4.Trener : Rade Unčanin .

ŽRK Grude : Vukliš, Klepo, Brnada, Marić 2, Soldo 2. Mikić, Vukčević 10, Globarević 5, Vujuć, Kasumačić 5, Mikulić 2, Lovrić, Boras, Pelivan 1. Trener : Zlata Zubac .