Tim iz Etno sela poveo je sa 1:2. ŠĐarčević jke pogodio mrežu Kozare.
Raspudić glavom poslije kornera, golman izbacuje u korner
Korner
Nakon kornera dobra prilika za domaćina.
49.'
Å ut na gol
MalbaÅ”ić nakon Å”to je provozao cijelu odbranu i golmana sa ruba peterca Å”utira preko gola
40. '
Penal
SruÅ”en je Lolić,a on je i izveo kazneni udarac i poravnao na 1:1.
31.'
Å ut na gol
Snažno tuče Lolić, preko gola.
29'
Hamzić Å”ut, golman brani
27'
Penal
Stjepanović dovodi u vođstvo Zvijezdu 09.
20'
Å ut na gol
Lolić nije pogodio iz dobre prilike.
4.'
Protokol
Glavni sudija: Drinić Velimir Delegat utakmice: Sudžuka Natko Prvi pomoćni sudija: Ilinčić Goraan Drugi pomoćni sudija: Čelica Željko 4. sudija: Maksimović Marko
0'
Modić Srđan Petrović Ognjen Raspudić Boris Hamzić Asmir Lolić DraÅ”ko Petković Vladimir MalbaÅ”ić Aleksandar Popović Aleksandar Eskić Srđan Batar Bojan Runić NebojÅ”a. Na klupi: Glisic Pavle Veljkic Savo Koljanin Marko Jamborčić Jovan Kisin Veljko Veljkic Djordje Pepić DuÅ”ko
Avramović Milun Hasanhodžić Emrah Jokić MiloÅ” TeÅ”ić Pero Stjepanović Ognjen Tojčić Kristijan StaniÅ”ić Nikola Svraka Muamer Dražić Kosta Nikolić MiloÅ” Å arčević Budimir. Na klupi: Manojlović Strahinja BeÅ”irević Amar Å ujić Goran Rakić Stefan Blagojević Igor MiloÅ”ević Nikola Matić Danijel

Poraz Kozare na startu

06.03.2021 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

Kozara, Gradiška

Utakmicama 16. kola danas je nastavljeno prvenstvo u mtel: I ligi  Republike Srpske. Na Gradskom stadionu u Gradišci fudbaleri Kozare dočekali su drugoplasiranu ekipu prvenstva Zvijezdu 09 iz Stanišića.

U zanimljivoj  fudbalskoj predstavi koju ste mogli da pratite putem TV prenosa, obe ekipe kreću od prvog minuta otvorenom igrom. Prvu šansu propušta Eskić u 2. minuti koji ne uspjeva zahvatiti odlično ubačenu loptu. Par minuta kasnije Lolić šutira, ali zamalo pored gola. Uzvraćaju gosti, a u 20. minuti srušen je igrač Zvijezde 09 u šesnaestercu Kozare i sudija Drinić pokazuje na jedanaesterac za goste. Siguran je Stjepanović sa bijele tačke i Zvijezda 09 vodi sa 0-1. Pokušavaju igrači Kozare da uzvrate. Hamzić izlazi pred Avramovića, ali ovaj brani. U 29. minuti Lolić jako šutira sa ruba šesnesterca ali preko gola. U 33. minuti kontranapad Kozare, Lolića u šesnestercu Zvijezde ruši odbrana gostiju i sudija Drinić dosuđuje najstrožu kaznu za Kozaru. Lolić precizno izvodi jedanesterac i kraj nemoćnog Avramovića šalje loptu u mrežu Zvijezde 09 i donosi izjednačenje 1-1. U 40. minuti, nakon što je provozao odbranu gostiju i golmana Malbašić s ruba peterca šalje loptu preko praznog gola i propušta šansu da dovede Kozaru u vođstvo. Minut kasnije, polušava Šarčević za goste, ali se rezultat ne mijenja.

Nešto mirnije protiču prve minute drugog poluvremena. Prva prijeti Zvijezda 09 preko Miloševića. U 68. minuti odlično šutira Raspudić glavom nakon kornera, ali Avramović krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. U 78. minuti, nakon duže akcije Zvijezde 09, lopta dolazi do Šarčevića koji šutira u suprotni ugao Modićevog gola i dovodi goste u vođstvo od 1-2. Polušava Kozara preko Lolića i sedamnaestogodišnjeg Kisina koji je danas debitovao u prvom timu Kozare u posljednjim minutama meča da izjednači. ali bez uspjeha i gosti iz Stanišića dolaze do zaslužene pobjede.

Sljedećeg petka 12. 3. 2021. godine fudbaleri Kozare u okviru 17. kola mtel: I lige Republike Srpske putuju u Modriču gdje će se sastati sa ekipom Alfe. Utakmica počinje u 14 časova i možete je pratiti u direktnom TV prenosu na RTRS TV.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Petrović O., Raspudić B., Hamzić A. (od 89. min. Koljanin M.), Lolić D., Petković V. (od 81. min. Kisin V.), Malbašić A., Popović A.,  Eskić S. (od 73. min. Pepić D.), Batar B., Runić N., trener Žerić N., nisu igrali: Glišić P., Veljkić S., Jamborčić J., Veljkić Đ.

FK Zvijezda 09 (Stanišići): Avramović M., Hasanhodžić E., Jokić M.,  Tešić P. )od 46. min. Beširević A.), Stjepanović O., Tojčić K. (od 79. min. Šujić G.), Stanišić N., Svraka M., Dražić K. (od 57. min. Milošević N.),  Nikolić M. (od 66. min. Blagojević I.), Šarčević B.,  trener: Krsmanović S., nisu igrali: Manojlović S., Rakić S., Matić D.

Prva liga RS Prva liga RS m:tel Prva liga Republike Srpske Kozara Zvijezda 09