1 : 3
1 : 1
Ekipa iz Čajniča dolazi do trećeg gola,a iz tabora Romanije , iako se meč nije ni zavrÅ”io, grme na sudiju.
84'
Novi gol u Rogatici. Stakorina je povela sa 1:2.
65'
Penal
Gosti iz Čajniča sa bijele tačke postižu gol. Sada je 1:1.
35'
Romanija ovu utakmicu igra u Rogatici. povela je sa 1:0
18'
Postava
Postava: Nikola Mijović, Savo Terzić, Nikola Cicović, Strahinja Čvoro , Marko Maljukan , MiloÅ” Koroman , Nikola Živković, Borislav Cicović, Marko Blagojević, NjegoÅ” Muharemović. Na klupi: Nenad Zeković, Filip Papić, Đorđe Lazić
0'
Postava
Postava: Vladimir Marić, Nemanja Simović, Darko Jovanović, Nemanja Bjelogrlić, Aleksandar Tadić, Aleksandar Ristanović, Todor Tadić, Konstantin Katana , Radenko Pjević,. Na klupi: Stojan NeÅ”ović Stefan Spajić, Nikola ToÅ”ić, Viktor Racković, Slobodan Đurović, SiniÅ”a Tanasković
0'
Protokol
Glavni sudija: Tekić Željko Delegat utakmice: Žižović Milovan Prvi pomoćni sudija: Pejić Bojan Drugi pomoćni sudija: Tojić Bojan 4. sudija: null
0'

Ā Stakorina bolja od Romanije

28.09.2020 Čedo Matović

Romanija, Pale

U okviru 8. kola Druge lige Republike Srpske grupa "Istok" fudbaleri Romanije kao domaćini danas su u Rogatici poraženi od Stakorine iz Čajniča razultatom 1:3 (1:1)

U utakmici koja je obilježena, sa tri crvena i 11. žutih kartona Romanija je bolje ušla u meč.
Paljani su poveli golom kapitena Marka Blagojevića u 21. minuti, a gosti su preko Stefana Spajića iz penala u 36. minuti poravnali. Čajničani su u nastavku pogodkom Aleksandra Milovića u 60. min. došli do prednosti 1:2, a na kraju Paljane je u finišu meča (81min) za konačnih 1:3. potopio Konstantin Katana.

Posle odigranih 8. kola fudbaleri Romanije su na 12. mjestu sa 10. bodova, a Stakorina sa 9. nalazi se na 13. mjestu prvenstvene tabele.

U 9. kolu, narednog vikenda (3/4 oktobar) Paljani putuju u Brodac na susret sa fudbalerima Jedinstva, a Stakorina će dočekati ekipu Gubera iz Srebrenice.

FK "Romanija" Pale - FK "Stakorina" Čajniče: 1:3 (1:1)

Gradski stadion / Rogatica
Bez prisustva gledalaca

Glavni sudija: Željko Pekić / Zvornik, pomoćnici: Bojan Pejić / Sokolac, Bojan Tojić / Bijeljina

Strijelci: 1:0 Marko Blagojević 21, 1:1 Stefan Spajić 36 (penal), 1:2 Aleksandar Milović 60, 1:3 Konstantin Katana 81

Crveni kartoni: Savo Terzić (75), Nikola Živković (78) Romanija, Stefan Spajić (78) Stakorina

Žuti kartini: Savo Terzić, Marko Maljukan, Miloš Košarac , Nikola Živković, Borislav Cicović, Njegoš Muharemović / Romanija
Todor Tadić, Konstantin Katana, Stefan Spajić, Radenko Pjević, Slobodan Đurović / Stakorina

Romanija: Nikola Mijović, Savo Terzić, Nikola Cicović (od 68 Filip Papić), Strahinja Čvoro, Marko Maljukan, Miloš Koroman, Nikola Živković, Borislav Cicović, kapiten Marko Blagojević, Njegoš Muharemović U protokolu su bili: Nenad Zeković i Đorđe Lazić

Stakorina: Vladimir Marić, Nemanja Simović, Darko Jovanović, Nemanja Bjelogrlić, Aleksandar Tadić, Aleksandar Ristanović, Todor Tadić, kapiten Konstantin Katana, Radenko Pjević U protokolu su upisani: Stojan Nešović, Stefan Spajić, Nikola Tošić, Viktor Racković, Slobodan Đurović, Siniša Tanasković