2 : 2

Azar spasio Real u nadoknadi ali Atletiko ostaje lider

09.05.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Real Madrida i Sevilje odigrali su 2-2 u derbiju 35. kola Primere.

Real je dao gol preko Benzeme u 12. minuti ali je gol poništen radi ofsajda. Do kraja prvog poluvremena, gosti su poveli. Strijelac u 32. minuti bio je Fernando. U nastavku je Real pokušavao doći do izjednačenja.

Konačno im je to uspjelo u 67. minuti kada je Asensio pogodio za 1-1. Ipak, Sevilja je ponovo povela. Strijelac iz penala bio je ivan Rakitić. Kada je djelovalo da gosti dolaze do pobjede, Real je došao do izjednačenja. U 94. minuti šutirao je Kros, Azar skrenuo loptu koja je prevarila golmana Sevilje i završila u mreži za 2-2.

Ovom bodu raduje se najviše Atletiko. Ekipa Dijega Simeonea ostala je prva sa 77 bodova dok Real i Barselona imaju po 75 bodova.

Do kraja Primere, ostala su još tri kola i sada Atletiko drži sve u svojim rukama.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Španija: LaLiga Real Madrid Sevilla