Maksimović prima loptu između dva igrača i sa vrha Å”esnaesterca tuče, 2-2.
MalbaÅ”ić Å”utira golman odbija, natrčava Savanović, ali golman brani
46.'
CentarÅ”ut Savanovića, Đurić glavom za 1-0 za Kozaru
13.'
Protokol
Glavni sudija: SlaviÅ”a Mazić (Vlasenica) Prvi pomoćni sudija: Bojan Makarić (Bijeljina) Drugi pomoćni sudija: Radmilo Vuković (Bijeljina) Četvrti sudija: Danko Butulija (Trebinje) Delegat: Bojan Milanković (Ššozarska Dubica) Ššontrolor suđenja: Milan Docić (Banja Luka)
Srđan Modić(G) , Mile Kovačević , Asmir Hamzić , Aleksandar MalbaÅ”ić (K), Mihajlo Savanović , Luka Đurić , Srboljub Jandrić , Aleksandar Popović , Drago Maksimović , DuÅ”ko Pepić , NebojÅ”a Runić , DOMAĆI TIM - REZERVE Pavle Glisic(G) , Savo Veljkić , DraÅ”ko Lolić , Bane Matić , Sergej Govedarica , Luka Ljepojevic , Danilo Ilić ,
Vanja Knežević(G) , Franko Dadić , Dimitrije Zajić , Rado Radić , UgljeÅ”a Stevanović , Aleksandar Milaković (K), Haris Džaferović , Ostoja Å aula , Stefan Janjić , Obrad Starčević , DuÅ”an Ristić , REZERVE: Danilo Đulčić(G) , David Hrubik , Bojan Marković , Stefan Božić , David Knežević , Adonis Bilal , Goran Å ujić ,
Korner
Korner za goste, Modić boksuje.
Dedić
Postava
Vanja Knežević(G) , Franko Dadić , Dimitrije Zajić , Rado Radić , UgljeÅ”a Stevanović , Aleksandar Milaković (K), Haris Džaferović , Ostoja Å aula , Stefan Janjić , Obrad Starčević , DuÅ”an Ristić , GOSTUJUĆI TIM - REZERVE Danilo Đulčić(G) , David Hrubik , Bojan Marković , Stefan Božić , David Knežević , Adonis Bilal , Goran Å ujić ,

Sloga ipak bolja

27.04.2022 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

Kozara - Sloga 2:3

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci, danas je odigrana utakmica 25. kola mtel: I lige  Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Sloga (Doboj) u kojoj su gosti nakon rezultatske klackalice slavili sa 2-3.

Po prohladnom i vjetrovitom vremenu, prve minute prolaze u međusobnom ispitivanju snaga. Prvu šansu gledamo u 13. minuti i odmah gol. Savanović prihvata loptu na desnoj strani, oslobađa se pratioca i majstorski centrira, Đurić Luka natrčava,  glavom šalje loptu je iza leđa golmana Sloge Kneževića i dovodi Kozaru u vođstvo. Sljedećih dvadesetak minuta, ekipe se smjenjuju u napadima, ali se igra između šesnesterca, bez većih šansi. U 34. minuti nakon kontre Sloge, Dadić šutira i poravnava rezultat na 1-1. Minut kasnije uzvraća Kozara preko Maksimovića, ali je Knežević na mjestu. U 36. minuti nova promjena rezultata. Gotovo istovjetnu akciju kao kod prvog gola ponavljaju gosti, a strelac za vođstvo Sloge je Stevanović. Pokušava da uzvrati na drugoj strani Savanović, ali lopta odlazi preko gola.

Na početku drugog poluvremena prva prijeti Kozara, ali šut Savanovića blokira odbrana Sloge. u 55. minuti Malbašić jako šutira, Knežević odbija loptu na koju natrčava Savanović, ali Knežević uspijeva da odbrani i taj udarac. U 60. minuti izjednačenje. Maksimović se vješto oslobađa čuvara, jako šutira i šalje loptu iza leđa nemoćnog Kneževića. Činilo se da Kozara može i do sva tri boda, ali u 75. minuti Milaković bježi odbrani Kozare i dovodi goste u vođstvo od 2-3. Pokušavaju igrači Kozare da dođu do izjednačenja, ali u tome ne uspijevaju i gosti iz Doboja dolaze do pobjede.

Za tri dana, u  subotu 30. 4. 2022. godine na rasporedu su utakmice 26. kola mtel: I lige  Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju  Foču gdje će im domaćin biti Sutjeska. Utakmica počinje u 16 časova i 30 minuta.

FK Kozara (Gradiška): Modić S.,Kovačević M., Hamzić A., Malbašić A., Savanović M. (od 85. min. Matić B.), Đurić L. (od 73. min. Lolić D.), Jandrić S., Popović A. (od 77. min. Govedarica S.), Maksimović D., Pepić D., Runić N., trener Žerić N., klupa: Glišić P., Veljkić S., Ljepojević L., Ilić D.

FK Sloga (Doboj): Knežević V., Dadić F., Zajić D. (od 90. min. Knežević D.), Radić R., Stevanović U. (od 77. min. Hrubik D.), Milaković A. (od 85. min. Šujić G.), Džaferović H. )od 46. min. Bilal A), Šaula O., Janjić S., Starčević O. (od 46. min. Marković B.), Ristić D., trener: Ćurguz Z.  klupa: Đulčić D., Božić S.