0 : 1
Sadžak MiloŔ
45.'
Postava
Pavle Glisic(G) , Savo Veljkić , Luka Bobić , Asmir Hamzić , Bane Matić , Bojan Kremenović , Luka Ljepojevic , Luka Đurić , Djordje Veljkic (K), Marko MalbaÅ”ić , DuÅ”ko Pepić , DOMAĆI TIM - REZERVE Srđan Modić(G) , DraÅ”ko Lolić , Aleksandar MalbaÅ”ić , Sergej Govedarica , SlaviÅ”a Pejić , Milan Å ikanjić ,
Postava
Elvir Trako(G) , Francisco Osvaldo Damian Alegre , Mile Kovačević , Genaro Bautista Lelli , Lazar RadiÅ”ić , Mladen Zgonjanin (K), Jonatan Damian Torres , MiloÅ” Sadžak , Nenad RaÅ”ević , Alen Nuhanović , Pavle Vujanović , GOSTUJUĆI TIM - REZERVE Aleksandar RaÅ”eta(G) , Mirko Repija , Mateja Dodig , Marin Samardžić , Valentin Alvarez , Sabit Alispahić , Edin Kesić ,

Kozara ispala (video)

08.09.2021 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u GradiÅ”ciĀ  danas je odigrana utakmica 1/16 finala Kupa Republike Srpske ā€œDr Milan Jelićā€ FKĀ  Kozara (GradiÅ”ka) ā€“ FK Sloboda (Novi Grad). Pred oko pedesetak gledalaca, gosti iz Novog Grada su slavili sa 0-2 i plasirali se u 1/8 finala.

Ā

Od prve minute gosti preuzimaju inicijativu i pokazuju viÅ”e agresivnosti u odnosu na mladu ekipu Kozare. Već u petoj minuti GliÅ”ić sprečava rano vođstvo izblokiravÅ”i Å”ut Toresa. Nakon početnih minuta, uspjeva Kozara da uspostavi ravnotežu. Igra se između dva Å”esnaesterca, ali bez većih Å”ansi, tek gosti pokuÅ”avaju preko Nuhanovića koji je neprecizan, a u 30. minuti Å”ut Toresa zaustavlja GliÅ”ić. U 37. minuti Veljkić Đorđe se oslobađa pratilaca i upoÅ”ljava Đurića na nekih petnest metara od gola Slobode, ali mu odbrana Slobode u posljednji čas blokira udarac. I kad su već svi očekivali posljednji zvižduk sudije Jelića, lopta dolazi do Sadžaka, koji Å”utira sa ruba Å”esnaesterca GliÅ”ić brani, ali lopta od njegovih ruku zavrÅ”ava u mreži domaćina i na poluvrijemese odlazi vođstvom Slobode 0-1.

Å ef stručnog Å”taba Kozare Nedžad Žerić ubacuje u igru početkom drugug poluvremena Lolića, Å ikanjića, MalbaÅ”ića i Govedaricu. U 47. minuti iz slobodnog udarca pokuÅ”ava Lolič, ali bez uspjeha. Malo zatim Å”utira i Đurić, ali je neprecizan. Mnogo agresivnije igra sad Kozara, dok se gosti većinom brane. U 59. minuti odličan prodor Hamzića, jako Å”utira iskosa, ali lopta odlazi pored stative. Gosti se orjentiÅ”u na kontra napade, a najveća opasnost prijeti od Samardžića. PokuÅ”ava Kozara, iz po nekoliko uzastopnih kornera, ali je odbrana Slobode na mjestu. PokuÅ”avaju Lolić i Å ikanjić ali bez uspjeha. U 81. minuti Samardžić bježi odbrani Kozare, Å”utira, GliÅ”ić zaustavlja loptu, ali nedovoljno sigurno i na nju natrčava Alegre i postavlja konačnih 0-2.Ā

Ovim porazom Kozara se oprostila od daljeg takmičenja u Kupu Republike Srpske. Gostima iz Novog Grada čestitke na prolazu dalje i mnogo sreće u nastavku takmičenja.

Već u subotu na redu je nova utakmica. U okviru 5. kola m:tel I lige Republike Srpske FK Kozara će na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u GradiÅ”ci ugostiti vodeću ekipu lige FK Krupu. Utakmica počinje u 16 i 30 časova.

FK Kozara (GradiÅ”ka):Ā GliÅ”ić P., Veljkić S., Bobić L., Hamzić A., Matić B. (od 46. min. Lolić D.), Kremenović B. (od 63. min. Pejić S.), Ljepojević L. (od 46. min. Å ikanjić M.), Đurić L., Veljkić Đ. (od 46. min. GovedaricaĀ  S.), MalbaÅ”ić M. (od 46. min. MalbaÅ”ić A.), Pepić D., trener Žerić N., klupa: Modić S.

FK Sloboda (Novi Grad):Ā Trako E., Alegre F. O. D., Kovačević M., LElli G. B. (od 46. min. Dodig M.), RadiÅ”ić L.,Ā  Zgonjanin M., Torres J. D. (od 59. min. Alvarez V.),, Sadžak M. (od 74. min. Kesić E.), RaÅ”ević N. (od 46. min. Alispahić S.) Nuhanović A. (od 46. min. Samardžić M.), Vujanović P., trener: Å abić E.,Ā  klupa: RaÅ”eta A., Repija M.Ā