Igrači i ocene Novo!
  • Klikom na ikonicu sa zvedicom otvara se prozor gde mođete oceniti igrača
  • Igrače možete oceniti samo ako je utakmica odigrana u prethodnih 7 dana
  • Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba
Pritisak Kozare, prodor Jandrić , Å”ut GliÅ”ić golman odbija, ponovo GliÅ”ić jako preko gola
80'
Kontra domaćina za 4:3
75'
Dvije odbrane Modića za sekund, brani Jaćimoviću
72'
Šikanjić zamalo pored gola iz slobodnog sa dvadesetak metara
70'
Jaćimović glavom, Modić izbacuje u korner
53'
Vračar odmah poslije kretanja sa centra, 3-2
32'
Crveni karton
Pomoćni trenerg gostiju je isključen
22'
Å ikanjić sruÅ”en, penal izvodi GliÅ”ić, 2-1
12'
Jaćimović
8'
Kontra Šikanjića, lopta ide preko gola.
4'
Glavom nakon slobodnog koji je izveo Popović 1-0
1'
Postava
Srđan Modić(G) , Miodrag Rudan , Aleksandar MalbaÅ”ić (K), Dejan GliÅ”ić , Srboljub Jandrić , NebojÅ”a Babić , Milan Å ikanjić , Srđan Beuk , Aleksandar Popović , Ognjen Pljevaljčić , Marko Dakic , REZERVE Pavle Glisic(G) , Salvador John Pliego , SaÅ”a Stojnić , Aljosa Blagojevic , Bane Matić , Danilo Ilić , Djordje Veljkic , Admir Sadiković , Alen Čamdžić ,
Postava
Luka Vujičić(G) , Mario Ratković , Darko Zdjelar (K), Bojan Romanić , Marinko Rastoka , Borislav Grahovac , DuÅ”ko Stojnić , Nikola Kopanja , Ognjen Jaćimović , Luka Banović , Milan Vračar , REZERVE Mladen Jokić(G) , Marko Jokić , Darko Romanić , Vedran Panić , Anando Krecelj , Vladan Anđić , Danijel Å unić , Nemanja Radulj , Janko Marić ,
Protokol
Sudije: Mladen Mirić (Bijeljina) [Glavni], Bojan Rakić (Bijeljina) [Pomoćnik], Slobodan Marković (Bijeljina) [Pomoćnik]

Kozara porazila Omarsku

08.04.2023 Administrator DC

Kozara preskočila Omarsku

Ā

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac pred oko dvije stotine gledalaca danas je odigrana utakmica 23. kola m:tel I ligeĀ  Republike Srpske u kojoj je Kozara savladala Omarsku sa 4-3.

Utakmica odlično počinje za Kozaru. Popović izvodi slobodni udarac sa trideset metara, najviÅ”i u skoku je Babić NebojÅ”a i glavom Å”alje loptu u mrežu gostiju iz Omarske za vođstvo Kozare već u prvoj minuti. Tri minuta kasnije pokuÅ”ava Å ikanjić nakon prodora, ali lopta odlazi pored gola. U 8. minuti kontranapad Omarske, lopta dolazi do Jaćimovića koji postiže gol i gosti izjednačuju. Samo tri minuta kasnije, sruÅ”en je Å ikanjić u Å”esnaestercu Omarske, a sudija Mirić pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca je GliÅ”ić koji ponovo dovodi Kozaru u vođstvo. Dva minuta kasnije Å ikanjić pokuÅ”ava glavom nakon ubačaja GliÅ”ića, ali je neprecizan. Igra se dinamično između dva Å”esnaesterca, ali bez većih Å”ansi. U 23. minuti sudija Mirić isključuje rezervnog igrača Omarske Jokića zbog nesportskog ponaÅ”anja. U 31. minuti, dobra akcija Kozare, Jandrić odlično upoÅ”ljava GliÅ”ića koji natrčava na loptu i Å”alje je iza leđa Vujičića i Kozara vodi sa 3-1. Samo Å”to se krenulo sa centra, nova promjena rezultata. Lopta dolazi do Vračara koji je Å”alje iza leđa Modića i smanjuje zaostatak Omarske. PokuÅ”avaju Jandrić i Rudan, te na drugoj strani Panić, ali rezultat se do poluvremena ne mijenja.

Čim je počelo drugo poluvrijeme GliÅ”ić odlično vara odbranu Omarske, ubacuje za Beuka koji jako Å”utira ali lopta odlazi preko gola. Na drugoj strani pokuÅ”ava Jaćimović u 57. minuti, ali Modić paradom izbacuje loptu u korner. U 62.Ā  minuti Å ikanjić pokuÅ”ava, odbrana blokira Å”ut, na loptu natrčava Jandrić, ali lopta odlazi preko gola. Na drugoj strani Å”ut Jaćimovića iz daljine zavrÅ”ava pored gola. U 68. minuti dobra akcija Omarske, Panić vara Modića i Omarska izjednačuje rezultat na 3-3. Odmah uzvraća Kozara, Å ikanjić dobro izvodi slobodni udarac sa dvadesetak metara, ali lopta prolazi tik pored stative. Dva minuta kasnije Jaćimović izlazi pred Modića, Å”uta, ali Modić brani, pokuÅ”ava Jaćimpvić ponovo, ali Modić uspijeva da se podigne sa zemlje i spaÅ”ava svoju mrežu. Uslijedila je kontra Kozare, lopta dolazi do brzonogog Å ikanjića koji je Å”alje u mrežu gostiju i Kozara ponovo vodi od 74. minuta. PritiŔće Kozara odbranu gostiju, u 80. minuti odličan prodor Jandrića koji vraća loptu GliÅ”iću, ali Vujičić odbija loptu. Ponovo dolazi lopta do GliÅ”ića koji jako Å”utira, ali je neprecizan. Na drugoj strani pokuÅ”ava Vračar, ali lopta odlazi pored gola. Rezultat se do kraja utakmice ne mijenja i Kozara dolazi do važne pobjede i bitna tri boda.

Sljedeće subote 15. 4. 20232. godine igraju se utakmice 24. kola m:tel I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju u Istočno Sarajevo, gdje će im domaćin biti Slavija. Utakmica počinje u 16 časova.

FK Kozara (GradiÅ”ka):Ā Modić S., Rudan M., MalbaÅ”ić A. (od 66. min. Blagojević A.), GliÅ”ić D., Jandrić S., Babić N., Å ikanjić M., Beuk S. (od 60. min. Čamdžić A.), Popović A. (od 70. min. Sadiković A.), Pljevaljčić O., Dakić M., trener Medović A., klupa: GliÅ”ić P., Pliego S., Stojnić S., Matić B., Ilić D.,Ā  Veljkić Đ.

FK Omarska (Omarska):Ā Vujičić L., Ratković M. (od 78. min. Å unić D.,), Zdjelar D. (od 69. min. Romanić Darko), Romanić B., Rastoka M., Grahovac B., Stojnić D., Kopanja N. (od 26. min. Panić V.), Ā Ā Jaćimović O., Banović L., Vračar M.,Ā  trener: Jelisavac Z., klupa: Jokić M., Jokić Marko, Krecelj A., Radulj N., Marić J.