49 : 24

Mira lako pala

09.10.2022 sportdc

Krivaja - Mira /Foto:zportal.ba

ŽRK Krivaja jueče  je u Gradskoj dvorani u Zavidovićima ostvario uvjerljivu pobjedu protiv ŽRK Mira iz Prijedora u susretu 3. kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Domaća rukometašice su od prve minute susreta nametnule svoj ritam igre i bilo je jasno da bodovi ostaju u Zavidovićima.

Gošće iz Prijedora su u prvom poluvremenu postigle samo osam pogodaka, a na pauzu se otišlo s vodstvom Krivaje rezutlatom 27:8.

U drugom poluvremenu priliku za igru u domaćem timu su dobile mlađe rukometašice, a koje su nastavile u dobrom ritmu, te je susret završen uvjerljivom pobjedom Krivajašica rezultatom 49:24, piše zportal.ba

Najefikasnija u domaćem sastavu je bila Vildana Bajrić sa 10 pogodaka, a pratile su je Nejla Maglajkić sa sedam, te Adna Latifović i Amna Mehinagić sa po pet. U ekipi Mire Dragica Gligorević je postigla 12, a Milica Bilbija osam pogodaka.

Krivaju u narednom kolu očekuje gostovanje na Ilidži, dok će Mira dočekati ekipu Gruda.