Vedad Muftić(G) (K), Stefan Radinović , Marin Karamarko , Filip Dangubić , Amer Hiroš , Huso Karjašević , Mustafa Šukilović , Abdulmalik Saleh M Aljaber , Aleksandar Boljević , Marin Galić , Samir Radovac , REZERVE Tarik Abdulahović(G) , Odinaka Edwin , Matej Cvetanoski , Dženan Šabić , Ognjen Laušević , Harun Karić , Aiman Šemdin , Malik Kolić , Stipo Marković , Azur Mahmić , Martin Mirčevski ,
Postava
Marko Galić(G) (K), Franco Alexis Abrego , Ante Bekavac , Vinko Rozić , Karlo Kamenar , Karlo Stapić , Ivan Marić , Zvonimir Begić , Dario Pavković , Rijad Kobiljar , Gabrijel Boban , REZERVE Antonio Soldo(G) , Branko Vrgoč , Leonardo Petrović , Bruno Jenjić , Branko Ćurdo , Josip Bešlić , Genaro Bautista Lelli , Marko Hanuljak , Fran Čuljak , Dominik Mihaljević , Niko Miočić ,
Željo srećno do bodova

Fudbaleri Željezničara su na domaćem terenu u 9. kolu VVin lige savladali Posušje 1:0.

Poslije nešto mirnijeg početka utakmice na prvu šansu se čekalo do 25. minute kada Pavković poslije greške Mahmića i Radovca sam izlazi na golmana Vedada Muftića, ali čuvar mreže Plavih odlično interveniše i čuva svoju ekipu.

Na drugoj strani i Marko Galić pokazuje svoje vještine odbranivši šut danas raspoloženog za igru Filipa Dangubića.

Nije mnogo bilo konkretnih dešavanja u prvom poluvremenu, pa do kraja poluvremena pišemo još pokušaje Hiroša i Karjaševića, ali su mreže mirovale i na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Nastavak susreta kreće još jednom prilikom pred golom Željezničara. Opet su prvi prijetili gosti i to sada preko Gabrijela Bobana. Karlo Kamenar je izveo slobodan udarac, odbrana Željezničara na kratko reagovala, ali lopta pada na nogu Bobanu, koji šutira snažno, ali i preko gola.

Željezničar do vodećeg gola poslije ofanzive stiže u 57. minuti utakmice. Vedad Muftić je ispucao loptu daleko na protivničku polovinu, Aleksandar Boljević je pobjegao u stranu, pa centrirao za Filipa Dangubića koji pogađa za 1:0 i veliku radost domaćih.

Nastavak utakmice donosi sporadične pokušaje na obje strane da se ugrozi gol, ali i brigu navijača Željezničara u 70. minuti kada VAR soba zove Ernisa Džemidžića da provjeri jednu situaciju u kaznenom prostoru Plavih i potencijalni penal za goste. Gledao je dugo Džemidžić snimak, na kraju donio odluku da penala nema i igra se nastavila.

VAR soba se aktivirala i duboko u sudijskoj nadoknadi vremena kada Marina Galića lopta pogađa u ruku. Opet je trajala dugo provjera situacije, i sada Džemidžić samo pokazuje da se igra nastavi, a to je ujedno bila i posljednja situacija na utakmici, te Željezničar slavi tešku pobjedu protiv Posušja 1:0.