Borcu malo remi u Vojkovićima

Foto/ Vasilije Marković

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića i Borca iz Kozarske Dubice remizirali su u Istočnom Sarajevu 2:2 u posljednjoj utakmici u regularnom dijelu sezone, a Dubičanima ostaje baraž u kojem će morati tražiti opstanak u prvoligaškom društvu.

Jako teško vrijeme za igru, kakvo se negdje i očekuje u ovo doba godine, sa dosta sunca, ali i vjetra danas u Istočnom Sarajevu opilo je igrače obje ekipe.

Famos bolje igra u prvom poluvremenu, drži igru i u jednom laganom ritmu pritišće goste. I jedni i drugi kreću sa po jednom šansom, ali golmani Terzić i Matijaš nogama brane udarce. Famos do vođstva dolazi u 16. minuti kada se lopta nekoliko puta odbila u kaznenom prostoru, a onda je Alonzo Pirt na pravom mjestu i pronalazi put do mreže za vođstvo 1:0.

Duplirao je Famos prednost u 30. minuti iz jednog od mnogobrojnih kornera u prvom poluvremenu. Mladen Perović je ubacio, a imenjak mu Drakul je najviši u skoku i pogađa za 2:0.

Tek tada kao da se Borac budi. Nagovještaj pogotka bio je poništen gol u 40. minuti. Džordan Hinestroza je ubacio, udario oštru loptu po petercu koju Krneta iz drugog puta ubacuje u mrežu, ali je sudija Nebojša Žugić signalizirao ofsajd. Samo minutu kasnije Borac se ipak raduje. Ubacio se Stefan Tomaš ispred Franka Abrega, ovaj ga obara, a sudija Luka Bilbija opravdano i bez razmišljanja pokazuje na penal. Siguran izvođač je bio Ognjen Krneta za 2:1.

Umalo da odmah nakon toga Borac postigne i drugi pogodak, odličan je to bila šansa za Tomaša, ali lopta ide van okvira gola, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 2:1.

Darko Vojvodić je na poluvremenu odmah izvršio tri izmjene, Slobodan Starčević dodao dvije, a prvu šansu imaju gosti nakon kornera. U prilici je Davor Perić, ali od svega samo novi korner. U nastavku susreta Borac je bolji tim na terenu, ali Marko Terzić u nekoliko navrata sjajno interveniše i čuva svoj gol.

Postigao je Ognjen Krneta u 53. minuti još jedan gol, ali mu je on ponovo poništen zbog ofsajd pozicije. Ipak, u 61. minuti Krneta postiže svoj četvrti gol na utakmici, drugi regularni. Ostaje sam na drugoj stativi i lako pogađa za 2:2, što je na kraju bio i konačan rezultat utakmice.

Mislili su u Borcu da će im to biti dovoljno za opstanak u prvoligaškom društvu, ali je osjećaj zadovoljstva prekinulo saznanje da je Velež u sudijskoj nadoknadi utakmice pogodio za vođstvo i pobjedu u Mrkonjić Gradu kod Slobode, tako da će Dubičani na kraju ipak morati u baraž.

Zahvalnica kapitenu i zamjeniku

Prije početka utakmice član klupskog rukovodstva Marinko Božović uručio je poklon kapitenu Marku Tešanoviću i zamjeniku kapitena Danelu Blažiću. Oni su dobili uramljen dres sa svojim prezimenom i brojem 350, koji označava broj odigranih utakmica za Famos iz Vojkovića. Već više od deceniju i po njih dvojica su oslonac Famosa, igrači među najviše nastupa u istoriji Famosa, te su im se na ovaj način zahvalili iz kluba.

FAMOS – BORAC 2:2 (2:1)