3.set
19 : 25

Bimal ide ka finalu

13.02.2020 Administrator DC

TUZLA, 13. februara (FENA) – Odbojkašice Bimal Jedinstva iz Brčkog napravile su veliki korak ka plasmanu u finale Kupa BiH.

U prvoj polufinalnoj utakmici, sinoć su u dvorani Mejdan u Tuzli pobijedile domaću Slobodu rezultatom 3:0 (25:12, 25:13, 25:19).

Iako su gošće ostvarile „glatku“ pobjedu, Tuzlanke, koje su nastupile bez povrijeđene Belme Ibrahimović, pružile su snažan otpor favorizovanim Brčankama.

Najviše borbe bilo je u trećem setu, kada je mladi domaći sastav značajnu prednost gošći smanjio na 17:18, ali iskusne igračice Bimal Jedinstva nisu dopustile iznenađenje, nego su serijom 7-1 dobile i taj set za 3:0.

Revanš susret polufinala igraće se 25./26. februara u Brčkom.

U drugom polufinalu Banjaluka Volej pobijedila je SOK Mostar s 3:0, a uzvrat je 25./26. februara u Mostaru.