1 : 2
1 : 0
Kontranapad Sutjeske. Rašević je vukao kontru, da bi Arbinja uz pomoć odbrane domaćina pogodio za 1:2.
72.'
Lopta ubačena sa desne strane iz slobodnog udarca, Arbinja najvisi u skoku i poravnao je na 1:1.
50.'
Šut na gol
Nikola Bjeloš je prevario golmana gostiju ,ali se nije odlučio na šut već proigravanje saigrača. Bioje to Avdalovič, ali su ga blokirali gosti.
44.'
Žuti karton
Dejan Bjeloš.
39.'
Nikola Bjeloš je izveo odlično korner,a Amar Beširević loptu glavom šalje u mrežu.
30.'
Korner
Nakon kornera dobar pokupaj Avdaloviča, golman je šalje u korner.
29.'
Šut na gol
Udarac Dejana Bjeloša, ali još jdnom brani golman Sutjeskw.
23.'
Šut na gol
Nakon dobrog ubacivanja sa lijeve strane Dejan Bjeloš tuče glavom, a golman brani,
Postava
Borna Iličić(G) , Slobodan Vučinić , Milan Muminović , Amar Beširević , Goran Popović , Adel Ajkunić , Nikola Bjeloš , Mladen Perović , Đorđe Avdalović , Dejan Bjeloš , Aleksandar Pušara (K), DOMAĆI TIM - REZERVE Nino Nedžibović(G) , Nikola Baban , Lazar Babić , Srđan Mitrić , Jovan Bokić , Vladan Mandić , Luka Asentić ,
Postava
Miloš Pajević(G) , Filip Filipović (K), Dejan Rašević , Đorđe Okuka , Đorđe Milutinović , Bojan Mihajlović , Ognjen Pljevaljčić , Nikola Danilović , Aleksa Stajić , Dejan Mojović , Stefan Arbinja , GOSTUJUĆI TIM - REZERVE Boško Radović(G) , Marko Ivanović , Dragan Pavlović , Milan Vladičić , Ognjen Mojović ,

Arbinja srušio ''svoje'' (video)

06.10.2021 Administrator DC

Slavija - Sutjeska 1:2

Gosti iz Foče su zasluženo prošli u naredni krug Kupa Republike Srpske. Imali su u svojim redovima više raspoloženih igrača, a blistao je doskorašnji napadač Slavije, sada špic Sutjeske Stefan Arbinja.

On je sa dva pogotka napravio , uz pomoć saigrača kompletan rezultatski preokret, jer je prvi dio pripao Slaviji.

Imali su u tih prvih 45 minuta igrači Bojana Regoje više loptu u svom posjedu. Napadali, tražili prilike za pogodak, ali se Sutjeska odlično branila, a u defanzivi je carovao neprelazni Mihajlović. On je praktično sve što je i ''mirisalo'' na opasnot na vrijeme zaustavljao.

Ipak ništa nije mogao u 30 minuti. Izveden je korner, a mladi Đorđe Avdalović probao atraktivno da matira Pajevića. Golman Sutjeske je loptu izbio u korner,a  nakon ubacivanja Nikole Bjeloša najbolji u skoku je bio Beširević i lagano glavom loptu poslao iza leđa nemoćnog Pajevića.

Imala je Slavija nekoliko minuta kasnije idealnu priliku i da riješi meč. Nikola Bjeloš je izbio sam pred čuvara mreže Sutjeske, lagano ga prevario, ali mu je lopta malo pobjegla u stranu, pa se N. Bjeloš odlučio na asistenciju ka Ajkuniću. Njega su gosti izblokirali I šansa je ostala neiskorišćena.

Tokom prvog poluvremena u Istočnom Sarajevu je padala jaka kiša, pa se teren pretvorio u kaljugu. Bolje su se u toj situaciji snašli gosti.

Već u 49. minuti nakon odlično izvedenog slobodnog udarca, najviši u skoku je bio Arbinja i poravnao je rezultat. Nije želio da slavi pogodaka.

Nakon tog gola igra se još više rasplamsala, ali je bilo po barama I blatu teško igrati. Ipak, u 73. minuti vidjeli smo kontru Sutjeske. Upravo su bare zasmetala igračima Slavije da izbace loptu, to je iskoristio Dejan Rašević, stuštio se po desnom krilu u poslao loptu ka Arbinji. Jedan igrač Slavije je uspio je da je malo okrzne i pošalje ka svom golmanu. Ovaj je intervenisao , ali samo kratko loptu odbio ka Arbinji kome nije bilo teško da postigne drugi gol.

Do kraja utakmice domaći su imali nekoliko situacija za bolje završetak napada, ali nisu imali mira u toj završnici i Sutjeska je slavila sa 1:2.

Slavija – Sutjeska 1:2 (1:0)

Stadion: SRC 'Slavija'. Gledalaca: 150. Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 6 . Strijelci: Amar Beširević 30. (Slavija) ; Stefan Arbinja 49. 73. (Sutjeska)  73.. Žuti kartoni: Dejan Bjeloš 40', Milan Muminović 62', (FK Slavija); Aleksa Stajić 54. (Sutjeska)

Slavija : Iličić 6 , Slobodan Vučinić 6  (od 46.  Baban 6 ), Muminović6  , Beširević 6  ,  Popović 6 ,Ajkunić (od 76. Bokić), N. Bjeloš 6  (od 76. Mandić), Perović 6 , Avdalović 6 (od 62. Babić), D. Bjeloš 5,5 (od 46. Asentić),  Pušara 6.

Sutjeska: Pajević 6, Filipović 6,5  , Rašević 7  , Okuka 6,5 (od 90. Pavlović), Milutinović 7 , Mihajlović 7,5  ,  Pljevaljčić 6  ,  Danilović 6  , Stajić (od 68. Mojović), Mojović 6  (od 68.  Ivanović), Arbinja 8.

Igrač utakmice: Stefan Arbinja 8 (Sutjeska)