Belmin Dizdarević(G) , Muhammed Musa , Muharem Trako , Ivan Borna Jelić Balta , Hamza Čataković , Mario Vrančić , Adnan Džafić , Besim Å erbečić , Frane Čirjak , Daniel Avramovski , Almedin Ziljkić (K), REZERVE Muhamed Å ahinović(G) , Avdija VrÅ”ajević , Renan Do Carmo De Oliviera , Tarik Ramić , Nemanja TomaÅ”ević , Giorgi Guliashvili , SlaviÅ”a Radović , Bakir Nurković , Mirza Mustafić ,
Postava
Nevres Fejzić(G) (K), Mustafa Å ukilović , Ajdin Nukić , Mićo Kuzmanović , Dino Ćorić , Huso KarjaÅ”ević , Harun Karić , Jasmin Čeliković , Eldin Mehmedović , Damir Mehidić , DuÅ”an Pantelić , REZERVE Ahmet Pilaković(G) , NebojÅ”a Gavrić , Irfan Hadžić , Đorđe Pantelić , Sedad SubaÅ”ić , Belmin MeÅ”inović , Samir Burić , Alexey Nikitin , Giorgi Ivaniadze ,

Sarajevo porazilo Siti

23.04.2023 Administrator DC

Fudbaleri Sarajeva ugostili su večeras na stadionu KoÅ”evo ekipu Tuzla Sitija u susretu 27. kola m:tel Premijer lige BiH,Ā a meč je okončan rezultatomĀ 1:0.

Sarajevo se nakonĀ avgusta konačno vratilo na svoj stadion,Ā a slobodan ulaz za publiku privukao je priličan interes navijača. Sarajevo je u ovaj meč uÅ”lo u nizu od tri pobjede u posljednje četiri utakmice i kaoĀ apsolutni favorit protiv tima koji se bori za opstanak.19:38 h

Ipak, od početka meča je bilo jasno da neće Sarajevo lako doći do punog plijena, jer Bordo tim nikako nije bio u stanju da se nametne i bude tim koji će diktirati tempo. Konstantno su igrači u Bordo opremi preskakali igru i eventualno bi pokuÅ”ali visokim presingom natjerati goste na pogreÅ”ku.

No, nije to funkcionisalo baÅ” idealno. Nakon desetak minuta uputilo je Sarajevo prvi ozbiljniji udarac ka golu gostiju, probao je Musa Muhamed,Ā ali njegov udarac bio je neprecizan. Nakon 20 minuta igre, Ziljkić je Å”utirao i pokuÅ”ao iznenaditi golmana gostiju Nevresa Fejzića,Ā ali njegov udarac je sjajno zaustavio Fejzić.

Ipak, Fejzić je napravio katastrofalnu greÅ”ku u 28. minuti, dodao je loptuĀ Avramovskom, koji se sjajno namjestio na udarac,Ā a potom je pogodio mrežu gostiju.

Bio je to najzanimljiviji detalj prvog poluvremena, već u nastavku meča Tuzlaci su preuzeli blagu inicijativu,Ā ali nisu stvorili niti jednu kvalitetniju Å”ansu. Na odmor se otiÅ”lo sa minimalnom prednoŔću Sarajeva,Ā a niÅ”ta značajnije nije se desilo ni u nastavku meča Å”to bi sugerisalo promjenu odnosa snaga na terenu.

Sarajevo i dalje nije briljiralo, opredijelilo se da prepusti inicijativu gostima i čeka priliku iz kontranapada,Ā ali loÅ”e ih je Bordo tim istrčavao, pa je drugi dio susreta bio izuzetno nezanimljiv sve do samog finiÅ”a. U 74. minuti je Tuzlacima poniÅ”ten čist gol, nakon katastrofalne greÅ”ke Å erbečića gosti su oduzeli loptu, Ivaniadze je bio sasvim sam i pogodio mrežu Dizdarevića,Ā ali je gol poniÅ”ten.

Bila je to katastrofalna greÅ”ka pomoćnika,Ā a nekoliko minuta kasnije poniÅ”ten je i Renanu Oliveiri čist gol, mada je situacija bila puno manje sporna od one ranije spomenute. Promjena do kraja meča nije bilo, pa je Sarajevo upisalo nova tri boda, kojima je doÅ”lo do četvrtog mjesta, sa istim brojem bodova koji ima i trećeplasirani Željezničar. Velež ima bod manje od sarajevskog dvojca,Ā ali i utakmicu manje.

FK Sarajevo - FK Tuzla City 1:0 (1:0)
Stadion: Olimpijski stadion Asim Ferhatović Hase - KoÅ”evo, Sarajevo