Nevres Fejzić(G) , Faruk Bihorac , Mirza Delimeđac , Mustafa Å ukilović (K), Ajdin Nukić , Irfan Hadžić , Mirzad Mehanović , DuÅ”an Hodžić , Dino Ćorić , Huso KarjaÅ”ević , Alen MaÅ”ović , REZERVE Eldin Lolić(G) , Tarik Abdulahović(G) , Nenad Nikić , Đorđe Pantelić , Anis JaÅ”aragić , Bakir Rekić , Hamza Redžić , Belmin MeÅ”inović , Emir Sejdović , DuÅ”an Ristić , Rijad Kobiljar ,
Postava
Muhamed Å ahinović(G) , Elvir Duraković , Hamza Čataković , Mario Vrančić , Renan Do Carmo De Oliviera , Besim Å erbečić , Amar Beganović , Vinko Soldo , Daniel Avramovski , Muhamed BuljubaÅ”ić , Almedin Ziljkić (K), REZERVE Lovre Rogić(G) , Samir Zeljković , Alberto Peneranda Maestre , Kyeremeh Francis , SlaviÅ”a Radović , Tarik Kapetanović , Marin Aničić , Ivan Ikić , Enedin Mulalić , Mirza Mustafić ,
Protokol
Stadion: JU 'GRADSKI STADION TUÅ ANJ'. Sudije: Darko Gedžić (Brčko) [Glavni], NebojÅ”a Žugić (Banjaluka) [Pomoćnik], Aleksandar Smiljanić (LaktaÅ”i) [Pomoćnik],

Sarajevo bodovi na TuŔnju

21.08.2023 Administrator DC

Tuzla siti - Sarajevo 1:2

Fudbaleri Sarajeva su u četvrtom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine po veoma sparnom i toplom vremenu na stadionu TuÅ”anj savladali ekipu Tuzla Cityja rezultatom 2:1 i tako zabilježili drugi uzastopni trijumf u domaćem takmičenju. Nakon Å”to je Bordo sastav na debiju Simona Rožmana pobijedio PosuÅ”je rezultatom 3:0, sada je Sarajevo bilo bolje od Tuzla Cityja rezultatom 2:1.

Već u četvrtoj minuti je zaprijetio gostujući sastav. Lopta je stigla do kapitena Ziljkića na lijevu stranu koji je uÅ”ao u sredinu i Å”utirao, no Irfan Fejzić je majstorski zaustavio njegov udarac. Tri minute nakon toga, MaÅ”ović je ubacio sa desne strane u sredinu, Å erbečić vratio loptu u ruke Å ahinoviću, domaći su tražili indirektan udarac, no od toga nije bilo niÅ”ta.

Nova prilika za Sarajevo je viđena u osmoj minuti susreta. Čataković je sjajno proigrao Renana koji se u presudnom trenutku okliznuo, pa je Nevres Fejzić imao dovoljno vremena da se postavi i pravovremeno reaguje, te joÅ” jednom spasi domaće. Na sljedeće uzbuđenje se čekalo do 17. minute susreta kada je Mirzad Mehanović izveo slobodnjak sa velike udaljenosti i pokuÅ”ao iznenaditi Å ahinovića, no lopta je otiÅ”la pored gola.Ā

Igrala se 19. minuta kada je Čataković matirao golmana domaćina.

Ā Sarajevo je u 27. minuti udvostručilo prednost. Almedin Ziljkić je fantastičnom varkom tijela izbacio Dinu Ćorića iz igre i onda matirao Nevresa Fejzića za 2:0 Sarajeva. Å est minuta kasnije Beganović je uposlio kapitena Sarajeva čiji mlak udarac brani golman Tuzlaka da bi potom uslijedio period bolje igre domaćeg sastava na ovom susretu.

Prvo je u 36. minuti susreta Bihorac Å”utirao glavom pored gola nakon čega je Nukić uposlio Mehanovića koji nije najbolje zahvatio loptu koja je otiÅ”la preko gola. U 42. minuti susreta Å ahinović brani udarac glavom Bihorca da bi u prvoj minuti sudijske nadoknade golman Sarajeva fantastično zaustavio dalekometni udarac Delimeđca i odbio loptu u korner.

Upravo nakon tog kornera su Tuzlaci mogli smanjiti prednost Bordo sastava. Mirzad Mehanović je izveo udarac iz ugla, pronaÅ”ao Faruka Bihorca koji pogađa prečku sa vanjske strane Å”to je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu susreta na stadionu TuÅ”anj, pa se na odmor od petnaest minuta otiÅ”lo pri vodstvu gostujućeg sastava rezultatom 2:0.Ā

Prvo uzbuđenje u nastavku je viđeno ispred gola Sarajeva. Igrala se 50. minuta susreta kada je Mirzad Mehanović Å”utirao iz slobodnjaka, ali je njegov udarac otiÅ”ao preko gola da bi Å”est minuta kasnije Tuzlaci smanjili prednost Sarajeva. Mirzad Mehanović je izveo korner, a Mustafa Å ukilović lijepim udarcem glavom matirao Å ahinovića za 2:1.Ā

U 67. minuti susreta Penaranda je pokuÅ”ao Å”utirati, ali je lopta doÅ”la do Ivana Ikića koji je Å”utirao iskosa sa lijeve strane, no njegov pokuÅ”aj je zavrÅ”io na stativi gola Fejzića, te je rezultat ostao nepromijenjen. Dvije minute kasnije pokuÅ”ao je Ziljkić ugroziti gol Fejzića, no njegov pokuÅ”aj je zavrÅ”io pored gola tuzlanskog sastava.Ā

Fudbaleri obje ekipe kao da su se umorili nakon gotovo 70 minuta igranih po nevjerovatnim vremenskim uslovima, pa do kraja susreta nismo vidjeli prilike za pogodak, te je Sarajevo zabilježilo drugu ovosezonsku pobjedu u Premijer ligi BiH. Izabranici Simona Rožmana su trenutno drugoplasirani na tabeli sa Å”est osvojenih bodova dok je Tuzla City na sedmoj poziciji sa tri osvojena boda.Ā

Stadion: TuÅ”anj.Ā Gledalaca: 2.000.Ā Sudija: Gedžić Darko (Brčko).Ā Å½uti kartoni: BoÅ”njaković (Tuzla siti), BuljubaÅ”ić, Penaranda, Mustafić (Sarajevo).Ā Strijelci: 0:1 - Čataković (19), 0:2 - Ziljkić (27), 1:2 - Å ukilović (56).

Tuzla siti: Fejzić; Ćorić (46. Nikić), Bihorac, Å ukilović, Hodžić; Delimeđac (86. Sejdović), KarjaÅ”ević (70. Kobiljar), Mehanović, MaÅ”ović (64. JaÅ”aragić), Nukić (64. Pantelić); Hadžić.Ā Trener: Milenko BoÅ”njaković.Ā

Sarajevo: Å ahinović; Beganović, Å erbečić (74. Aničić), Soldo, Duraković; BuljubaÅ”ić (46. Zeljković), Vrančić, Avramovski (60. Mustafić), Ziljkić, Čataković (60. Ikić); Renan (60. Penaranda).Ā Trener: Simon Rožman.Ā