Pobjeda Omarčana na oproštaju od Prve lige

Ekipa FK Omarska FOTO: FK Omarska

Fudbaleri Omarske su u posljednjoj utakmici prvoligaške sezone 2023/24. u Republici Srpskoj pobijedili Kozaru iz Gradiške na domaćem rezultatom 3:2 i tako se na najljepši način oprostili od svojih vjernih navijača, pa će poslije tri sezone ponovo na drugoligaški zapad.

Domaćin je od 75. minuta imao igrača manje na terenu jer je drugi žuti karton zaradio Dragoslav Jovičić, ali tu pogodnost Gradiščani nisu uspjeli da iskoriste do kraja utakmice.

Omarska – Kozara  3:2 (2:1)

Fudbalski stadion u Omarskoj. Gledalaca: 400. Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina). Strelci: 0:1 Veljkić (6), 1:1 Kopanja (8), 2:1 Vračar (32), 3:1 Jaćimović (50 – penal), 3:2 Ilić (56). Žuti kartoni: L. Nišić, Kovačević, Jaćimović, trener Stanivuković (Omarska), Tabata, Veljkić, Bubić (Kozara). Crveni karton: Dragoslav Jovičić (Omarska) u 75. minutu.

OMARSKA: Zgonjanin, Kopanja (od 90. Vukajlović), Grahovac, Anđić, Stojnić, Petković, Jaćimović, L. Nišić (od 90. Bataz), Jovičić, Kovačević, Vračar (od 77. Ratković).

KOZARA: Kačavenda, Dakić, Tešić (od 33. Bubić), Bokić, Petković (od 59. Modić), Ilić, Tabata (od 46. Komlenić), Veljkić, Sadiković, Pljevaljčić, Utješanović (od 70. Blagojević).

Sloboda 1 : 2 Velež
Ljubić 2 : 1 Romanija
Radnik 0 : 0 Rudar Prijedor
Željezničar 3 : 2 Slavija
Sutjeska 2 : 0 Modriča
Omarska 3 : 2 Kozara