Na krilima Lazića Vlasenica šampion 3x3 turnira u Derventi

Vlasenica 3x3 pobjednik je turnira Nikšićko pivo 3x3 lige Republike Srpske koji je odigran u Derventi, na otvaranju nove sezone ovog olimpijskog sporta u Srpskoj.

Ekipa u sastavu Aleksandar Lazić, Srđan Tešić, Marko Malekinušić i Filip Dragojević u finalu je sa 21:19 nakon produžetka savladala 3x3 Sombor Joker u sastavu Kelemen Balazs, Petar Rnjak, Nenad Cvjetković i Stefan Bijelić.

Vlasenica je do finala stigla pobjedom u polufinalu nad ekipom "Caffe Guinness" sa 21:16, a u četvrtfinalu su bili bolji od Invinga 21:15, dok je Sombor pobijedio Boma Court 3x3 Ljig sa 22:11 i u četvrtfinalu Bosfor Stil rezultatom 21:14.

MVP turnira bio je Aleksandar Lazić, koji je u sezoni iza nas bio šampion ABA 2 lige sa ekipom Spartak iz Subotice.

Član šampionske ekipe Dragojević, koji je iz Crne Gore, prošle sezone zaigrao je i na dva Mastersa, a u rumuskoj Konstanci osvojio je drugo mjesto.

Ove sezone u sklopu Nikšićko pivo 3x3 lige Republike Srpske igra se Soccer Bet tur, koji će imati direktan prenos na Arena sportu, a upravo naredni turnir u Ugljeviku koji se igra 16. juna je dio tura.