3.set
16 : 25

Bimal bolji od Slobode

03.02.2018 Administrator DC

U okviru 14. kola Premijer lige za odbojkašice, tuzlanska Sloboda je danas poražena u Mejdanu od ekipe aktuelnih prvakinja BiH, Bimal Jedinstva, rezultatom 0:3 (14:25, 18:25, 16:25).

Tuzlanke su pokazale zavidnu borbenost iako su bile oslabljene, ali to nije bilo dovoljno da se savlada lider prvenstva i jedina neporažena ekipa u prvenstvu.

Prvi set gošće su glatko dobile, u drugom su domaće igračice tri puta bile u vodstvu, ali nakon 17:18 izgubile su u nizu sedam poena, a time i set.

Slično je bilo i u trećem, u kojem su domaće povele 5:2, ali je ponovo uslijedila serija Brčanki koje su prešle u vodstvo i nisu ga ispuštale do kraja seta i meča.

Višestruke prvakinje države iz Brčkog i u ovom prvenstvu su suverene, imaju svih 14 pobjeda i na putu su ka novoj tituli.

S druge strane, Tuzlanke su u negativnoj seriji, i trenutno su na 7. mjestu sa 14 bodova,piše FENA.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH Premijer liga BiH Sloboda Tuzlafarm Bimal-Jedinstvo