Šikanjić kje dva puta blokiran, pa Govedarica tuče preko gola.
85.'
Đelić bježi odbrani, izlazi sam pred Modić i 0-1 za Krupu
59.'
Å ut na gol
GliÅ”ić Å”utira, Modić brani, ponovo lopta do GliÅ”ić, ovaj opet pokuÅ”ava, Modić izbacuje u korner
33.'
M. Rudan . Dobra kontra, sam pred golmana, i povećano vođstv
Šikanjić
Postava
Mladen MiloÅ”ević(G) , Živko Bubić , Miodrag Rudan , MiloÅ” Perović , Dejan GliÅ”ić , Luka Babić , Slobodan Đekić , Danilo Vukčević , NebojÅ”a Babić , LjubiÅ”a Nikodinović , Nemanja Vidović (K), REZERVE Imran Bilić(G) , Borislav Đogić , Nikola Mitrović , Lazar NiÅ”ić , Srđan Eskić , Stefan Ćetojević , Nemanja Raković ,
-15'
Postava
Srđan Modić(G) , Luka Bobić , Asmir Hamzić , DraÅ”ko Lolić , Aleksandar MalbaÅ”ić (K), Sergej Govedarica , Bojan Kremenović , SlaviÅ”a Pejić , Milan Å ikanjić , DuÅ”ko Pepić , NebojÅ”a Runić , REZERVE Pavle Glisic(G) , Bane Matić , Luka Ljepojevic , Luka Đurić , Djordje Veljkic , Marko MalbaÅ”ić ,
-18'
Postava
Mihajlo Dabić(G) , Stefan Radaković , Nemanja Radonjić , Boris Jagodić , Aleksandar Žižak (K), Dragan Jugović , DuÅ”ko Subić , Stefan Grahovac , Anđelo Guzijan , Daniel Miljanović , MiloÅ” Borovčanin , REZERVE Nemanja Mitrović(G) , Boris Žižak , Jovan Milanović , Vladanko Komlenović , MiloÅ” MiÅ”ić , Viktor Vrebac , Stefan Stojičić ,
-26'
Protokol
Glavni sudija: Mitrović Bojan Delegat utakmice: Đurić SiniÅ”a Prvi pomoćni sudija: Makarić Bojan Drugi pomoćni sudija: Marković Slobodan 4. sudija: Maletić Stefan
-32'

Nova tri boda Krupe (video)

11.09.2021 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

Kozara - Krupa 0:3

U utakmici 5. kola mtel: I ligeĀ  Republike Srpske odigranoj danas na Gradskom stadionu Velimir Sombolac pred oko dvije stotine gledalaca Kozara je poražena od Krupe sa 1-3.

Ā

Od prve minute igra se obostrano otvoreno, ali odbrane obe ekipe ne dozvoljavaju stvaranje pravih prilika. Igra se između dva Å”esnaesterca, a tek u 26. minuti Å ikanjić poteže sa ruba Å”esnaesterca, a MiloÅ”ević krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Malo zatim pokuÅ”ava MalbaÅ”ić, ali je neprecizan. U 33. minuti napad na pred golom Kozare, pokuÅ”ava GliÅ”ić, Modić odbija, ponovo lopta dolazi do GliÅ”ića, ali Modić joÅ” jednom brani i izbacuje loptu u korner. Do kraja poluvremena MalbaÅ”ić pogađa vanjski dio mreže gola Krupe i rezultat sa početka utakmice se ne mijenja,

Pravi prvenstveni duel vidimo i na početku drugog poluvremena. PokuÅ”ava Runić glavom nakon kornera u 49. minuti, ali lopta odlazi preko gola. I kad se činilo da su fudbaleri Kozare preuzeli inicijativu i imaju loptu viÅ”e u svojim nogama, u 59. minuti Đekić bježi odbrani Kozare, izlazi sam pred Modića i dovodi Krupu u vođstvo od 0-1. I dok oba trenera rade izmjene i pokuÅ”avaju da osvježe ekipe, u 70. minuti ponovo kontranapad Krupe, Rudan sam izlazi pred Modića i Å”alje loptu iza njegovih leđa za vođstvo Krupe 0-2. PokuÅ”ava Å”ef stručnog Å”taba Kozare Žerić da bodri svoje igrače da se vrate u igru, ali Krupa ponovo pravi brzu kontru, a Đekić postiže svoj drugi gol za vođstvo Krupe od 0-3 u 83. minuti. Tek sad su se trznuli igrači Kozare, pokuÅ”ava Å ikanjić kojeg dva puta blokira odbrana Krupe, a zatim mladi Govedarica Å”utira pored gola. Ipak u posljednjoj minuti, Å ikanjić bježi odbrani Krupe, majstorski prihvata loptu skoro na samoj korner liniji, Å”utira iz okreta i pogađa gol Krupe za konačnih 1-3.

Sljedeće subote 18. 9. 2021. godine na rasporedu su utakmice 6. kola mtel: I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju u Derventu, gdje će im domaćin biti Tekstilac. Utakmica počinje u 16 časova.

FK Kozara (GradiÅ”ka):Ā Modić S., Bobić L. (od 88. min. MalbaÅ”ić M.), Hamzić A., Lolić D., MalbaÅ”ić A., GovedaricaĀ  S., Kremenović B., Pejić S. (od 68. min. Matić B.), Å ikanjić M., Pepić D. (od 85. min. Ljepojević L.), Runić N., trener Žerić N., klupa: GliÅ”ić P., Đurić L., Veljkić Đ.

FK Krupa (Krupa na Vrbasu):Ā MiloÅ”ević M., Bubić Ž., Rudan M., Perović M., GliÅ”ić D. (od 68. min. Raković N.), Babić L. (od 62. min. Mitrović N.), Đekić S. (od 87. min. Ćetojević S.), Vukčević D., Babić N., Nikodinović Lj. (od 87. min. Eskić S.), Vidović N., trener: Ilić V., klupa: Bilić i., Đogić B., NiÅ”ić L.