Hamzić za Đurića, ovaj glavom loptu Å”alje pored gola.
Å ut na gol
Savanović je Å”utirao, golman izbacuje u korner.
9.'
Å ut na gol
Pritisak Kozare, tri kornera za redom, odbrana gostiju je ipak sve to zaustavila.
Protokol
Glavni sudija: Mario Jelić (Banja Luka) Prvi pomoćni sudija: Milan Dujaković (Banja Luka) Drugi pomoćni sudija: Tomislav Gračanin (Banja Luka) Četvrti sudija: Nemanja Aleksić (Banja Luka) Delegat: Mile Spasojević (Bijeljina) Ššontrolor suđenja: SiniÅ”a Janjić (Bijeljina)
Postava
Srđan Modić(G) , Savo Veljkić , Asmir Hamzić , Aleksandar MalbaÅ”ić (K), Sergej Govedarica , Mihajlo Savanović , Luka Đurić , Srboljub Jandrić , Mile Kovačević , Drago Maksimović , NebojÅ”a Runić , DOMAĆI TIM - REZERVE Pavle Glisic(G) , Mihajlo Živković , Danilo Ilić , DraÅ”ko Lolić , Bane Matić , Luka Ljepojevic , Ivan Đukanović ,
Postava
Aleksandar Simić(G) , DuÅ”an Marić , Dragan Jolović , SaÅ”a Đuričić , Nemanja Kojić , NebojÅ”a Prljeta , Zlatko Duspara , Dejan Ćorić , Muamer Hamzić (K), Lazar Vuković , SaÅ”a Perić , GOSTUJUĆI TIM - REZERVE Predrag Kovačević(G) , Ivan Živković , Ozren Perić , Milan Brković , Srđan BaÅ”ić , Aleksandar KuÅ ljiĆ , Danilo Ignjić ,

Kozara i Tekstilac pucali ćorcima

02.04.2022 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

kozara - Tekstilac

Ā

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u GradiÅ”ci, danas je odigrana utakmica 21. kola mtel: I ligeĀ  Republike Srpske FK Kozara (GradiÅ”ka) ā€“ FK Tekstilac (Derventa) koja je zavrÅ”ila nerijeÅ”enim rezultatom 0-0.

Oko stotinjak gledalaca, uprkos hladnoći, moglo je da uživa u obostrano dinamičnoj utakmici, i pored toga Å”to je snijeg padao nekoliko sati prije početka utakmice. Prvi opasniji Å”ut upućuje Savanović u 9. minuti, ali je golman Dervenćana na mjestu i izbacuje loptu u korner. U 18. minuti Hamzić centrira, Đurić Å”utira glavom, ali lopta prolazi tik pored stative. PokuÅ”ava Hamzić par minuta kasnije, ali je neprecizan.Ā  Uzvraća Tekstilac brzom kontrom, Å”utira Duspara, ali je Modić siguran. Traje pritisak Kozare ka golu Tekstilca. Izvode fudbaleri Kozare nekoliko kornera uzastopno, ali odbrana Tekstilca otklanja sve opasnosti od svog gola. U 31. minuti nakon kornera Å”utira ponovo Đurić glavom, ali lopta odlazi pored gola. U 37. minuti, možda i najveća Å”ansa na utakmici. Savanović odlično pronalazi Maksimovića koji Å”utira glavom, ali lopta pogađa stativu.

Tek Å”to je počelo drugo poluvrijeme, pokuÅ”ava Maksimović, ali golman gostiju Simić brani njegov udarac. Napada Kozara, poluÅ”ava Savanović, ali je neprecizan. U 59. minuti najviÅ”i u skoku nakon kornera je Runić, ali njegov Å”ut glavom Simić sa linije izbacuje u korner. Uzvraćaju i gosti iz Dervente kontrom, ali je Perić SaÅ”a neprecizan. U 72. minuti slobodni udarac izvodi Savanović, ali bez uspjeha. PokuÅ”avaju Lolić, te Maksimović nakon ubačaja Kovačevića, ali rezultat se ne mijenja. PritiŔće Kozara do samog finiÅ”a, ali gosti uspijevaju da se odupru i u sudijskoj nadoknadi nakon kontranapada, Tekstilac umalo da dođe do vođstva, ali Perić Ozren u padu Å”alje loptu pored gola i sudija Jelić svira kraj utakmice.

Ā

U srijedu, 6. 4. 2022. godine igra se zaostala utakmice 20. kola mtel: I ligeĀ  Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju u Krupu na Vrbasu gdje će im domaćin biti Krupa, a onda sljedeće subote, 9. 4. 2022. godine putuju u Novi Grad gdje će im domaćin biti Sloboda u utakmici 22. kola mtel: I ligeĀ  Republike Srpske.

FK Kozara (GradiÅ”ka):Ā Modić S., Veljkić S., Hamzić A., MalbaÅ”ić A., Govedarica S. (od 46. min. Đukanović I.), Savanović M., Đurić L. (od 46. min. Lolić D.), Jandrić S., Kovačević M., Maksimović D., Runić N., trener Žerić N., nisu igrali: GliÅ”ić P., Živković M., Ilić D., Matić B., Ljepojević L.

FK Tekstilac (Derventa):Ā Simić A., Marić D. (od 83. min. Ignjić D.), Jolović D. (od 24. min. Živković I.), Đuričić S., Kojić N. (od 83. min. Perić O.), Prljeta N., Duspara Z. (od 46. min. BaÅ”ić S.), Ćorić D., Hamzić M., Vuković L., Perić S., trener: Purić D.,Ā  nisu igrali: Kovačević P., Brković M., KuÅ”ljić A.