Vlasenici bodovi u Srebrenici

09.04.2023 Administrator DC

U Srebrenici je igran „komšijski derbi“ dvadesetog kola Fudbalske lige RS grupa Istok između domaćeg Gubera i ekipe Vlasenice koju vodi Pavle Golijan, bivši trener Srebrenčana.

Guber je nastupio oslabljen neigranjem kapitena Jašarevića zbog smrtnog slučaja u porodici i Čiraka zbog dva žuta kartona.

Na zagrijavanju pred utakmicu Bogićević je obnovio povredu, a onda se u 5. minutu povrijedio Gvozdenović.

Golom Alje Smajloivića domaći su poveli u 24. minutu da bi gosti izjednačili u 39. minutu što je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu nastavljena je žestoka borba ljutih rivala, Guber je imao nekoliko stopostotnih šansi, ali golman gostiju sve brani.

I kako to obično u fudbalu biva kada ne iskoristite svoje šanse stiže kazna. Desetak minuta prije kraja gosti postižu vodeći gol za rezultat 1:2 i tako ostaje do samog kraja.

Guber – Vlasenica 1:2 (1:1)

Srebrenica. Stadion: Vidikovac. Gledalaca: 80. Sudije: Rade Aćimović (Zvornik) [Glavni], Jovan Gvozdenović (Brčko-distrikt) [Pomoćnik], Goran Lakić (Brčko) [Pomoćnik], Strijelci: Aljo Smajilović 22', [Guber (Srebrenica)]; Edhem Fehratović 39', Vladimir Vidović 85', [Vlasenica]. Žuti kartoni: Aljo Smajilović 56', [Guber (Srebrenica)]; Mladen Majstorović 50', [Vlasenica];

Guber: Darko Popadić (G) , Radoje Gvozdenović (4. Stefan Lemez), Nikola Avramović , Sergej Jurošević , Predrag Petrović , David Maksimović , Aljo Smajilović (K) , Đorđe Bogičević , Nemanja Kosanić , Dušan Ćirković , Marinko Grujičić

Vlasenica: Dalibor Drakulić (G) , Dragan Petrović , Slađan Stupar (85. Dušan Todorović), Veljko Mitrović , Edhem Fehratović , Nebojša Kovačević , Aleksa Tešić (63. Mihailo Vuković), Mladen Majstorović (K) , Vladimir Vidović , Milovan Kovačević , Marko Janjušević