1 : 2
Korner Kaljića, Tomić glavom pogađa
90'
Slobodan udarac
. Neshvatljiva odluka Todića. BjeloÅ” je izbačen u kontru, ali vraća faul za Slaviju pred golom, nije želio pustiti prednost
72'
Å ut na gol
13  Stefan Arbinja
Fenomenalna Å”ansa za Slaviju, MiloÅ”ević brani Arbinji
57'
Crveni karton
Iskčljučen trener domaćih Bojan Regoje. Sudija Todić i ne drži utakmicu u svojim rukama. Domaćin ima mnogo zamjerki
45+1'
Imamagić je Å”utirao, Sirćo slabo reagovao i odbio loptu do Predraga Vladića koji lako pogađa
41'
Bogiučanin sjajna Å”ansa, MiloÅ”ević u kornee
94'
Proba i Avdalović, brani MiloÅ”ević
69'
Å ut na gol
Armando Bobaj 9
Uzvraća Bobaj na drugoj strani, pored gola
69'
Slavija vrÅ”i velili pritisak, Mandić pogađa prečku
68'
Å ut na gol
Svi su skočili traže penal zbog igramja rukom jednog igrača Slobode, Todić samo odmahuje rukom
58'
Korner
Nakon kornera, Todić ne dosuđuje očigledan prekrÅ”aj nad Kaljićem na 18 metara i nastavio da nervira publiku
49'
Velika Å”ansa za Slaviju. BjeloÅ” je sjajno proÅ”ao, odigrao povratnu Mandiću Å”ut brani MiloÅ”ević
47'
Eurogol Vladana Mandića, joÅ” ljepÅ”i nego je postigao Smajić. Nema puno prilika ali smo vidjeli dva prekrasna gola
27'
Žuti karton
Minuta jako nervozna utakmica, čak pet kartona već, četiri za domaće i jedan za goste
20'
Korner za Slobodu Sirćo boksovao, a Mujo Smajić postiže eurogol
10'
Opet svi traže penal za igranje rukom, Tofdć ni ne pomiÅ”lja
Utakmica zavrŔena
Po zavrÅ”etku meča se stvorila velika gužva,a glavni krivac je sudija Todić. Vrlo tendeciozno je svirao u Istočnom Sarajevu
Protokol
Sudije: Dragan Todić (Doboj) [Glavni], SlaviÅ”a Gligorić (Doboj) [Pomoćnik], Dejan Lazić Đ (Doboj) [Pomoćnik],
Postava
Mladen MiloÅ”ević(G) , Sreten Atanasković , Adin Paro , Marin Samardžić , Mujo Smajić , Ensar Imamagić , Daniel Marin , Saad Tareg Saad Abdelgader , Juan Jose Fontemachi , Mile Kovačević , Predrag Vladić , REZERVE Ago Reiz , Armando Bobaj , Aynar Eshba , Evandro Ricardo Assuncao Pinheiro Filho , Nikola Đurić , Dženis Abdulai , Ensar Hamzić ,
Postava
Amar Sirćo(G) , Petar Dabić , Amar BeÅ”irević , Goran Popović (K), Stefan Arbinja , Nikola BjeloÅ” , Hamza Kaljić , Vladan Mandić , Danijel Erić , Nemanja Čvoro , Sergej Tomić , REZERVE Nino Nedžibović(G) , Slobodan Vučinić , Dejan Đerić , Vasilije Gojković , Luka AÅ”kraba , Denis Bogučanin , Đorđe Avdalović , Luka Čelan , Lazar Stjepić ,
Ostalo
Napadač Predrag Vladić se prepucava sa navijačima domaćih
A onda nastaje gužva na terenu izazvana isključio sa Todićeve strane

Oslabljeni na Slaviju

11.03.2023 Administrator DC

Å ef stručnog Å”taba Slobode iz Novog Grada Zoran Bujić pred danaÅ”nji okrÅ”aj sa Slavijom u Istočnom Sarajevu je za klupsku Fejsbuk stranicu rekao:

Ā

"Zadovoljan sam urađenim u pripremnom periodu, jer su momci sve odradili maksimalno, ali veliki problem nam je predstavljalo to Å”to smo dosta igrača probavali. 70% standardne ekipe od proÅ”le godine nas je napustilo i nisu svi odradili cjelokupne pripreme. Bili smo primoreni na to, jer nismo željeli da dovodimo nekog ako nema određen kvalitet. Sloboda nije imala dobre rezultate u pripremama, ali nam to i nije bio prioritet, jer htjeli smo da se dobro spremimo i dosta smo igrača probavali. Slavija je uvijek nezgodan protivnik, ali svi smo veliki optimisti pred tu utakmicu i mislim da možemo ostvariti povoljan rezultat. Nemaju pravo nastupa Vejnović i Tiro, zbog kartona, a ostali su zdravi i spremni za utakmicu".

Prva liga RS Prva liga RS Prva liga Republike Srpske Slavija Sloboda (NG)