Derventa demolirala Slaviju i ostala lider

Rukometni klub Derventa pobjedom nad Slavijom 36:18 nastavio je niz bez poraza i zadržao lidersku poziciju Prve lige Republike Srpske.

Domaćin dobro otvara susret te nakon 8. minuta igre ima vodstvo 4:2. Ipak, gosti nakon 20-ak minuta igre imaju prednost 8:9. Do kraja prvog dijela Derventa dolazi ponovo do svoje igre i na odmor ide sa vodstvom 14:10.

U nastavak susreta Dervenćani ulaze sa igračem više, skoro dva minuta, jer je igrač Slavije dobio dva minuta u finušu prvog poluvremena što koriste i u 35. minuti imaju vodstvo 17:10. Derventa je tada samo nastavila pun gas i na polovini drugog poluvremena imala vodstvo 24:13. Na kraju konačan rezultat je bio 36:18.

Prvo ime u redovima Dervente bio je Živanić sa 7 golova, dok su po pet dodali Sibinčić, Milinković i Pejić, a odličnu rolu kako u odbrani, tako i u napadu, imao je i Maksimović sa 5 golova. Na golu su se istakla oba golmana, Drinić sa 9 i Bera sa 7 odbrana, a dobranu je upisao i treći golman Tolimir.

U redovima Slavije prvo ime bio je Beribaka sa 5 golova , dok je golman Gajović imao 9 odbrana, a Kosorić 4.

Hercegovina 27 : 25 Kozara (KD)
ORK BL 45 : 33 Kotor Varoš
Kozara (G) 30 : 24 Drina
Bijeljina 26 : 23 Mladost
Derventa 36 : 18 Slavija