0 : 0
Golom MalbaÅ”ića Kozara vodi u Foči.
63.'
Protokol
Glavni sudija: Vojislav Vuković (Brčko) Prvi pomoćni sudija: Bojan Makarić (Bijeljina) Drugi pomoćni sudija: Strahinja Vuković (Trebinje) Četvrti sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) Delegat: Veljko Radovanović (Banja Luka) Ššontrolor suđenja: Dalibor DraÅ”ković (Istočno Sarajevo)
Postava
Radović Marko Vasiljević Matija Filipović Filip Mirković Igor Å upić Nikola Ivanović Vide Mojović Nikola Tadić Marko Milutinović Đorđe Okuka Đorđe Pljevaljčić Ognjen. Na klupi: Milanović Adrijan Pavlović Dragan Davidović Dejan Radović BoÅ”ko Ivanović Marko Vladičić Milan Mojović Ognjen
Postava
Modić Srđan Borkovic Nikola Petrović Ognjen Hamzić Asmir Petković Vladimir MalbaÅ”ić Aleksandar Đurić Luka Veljkic Djordje Batar Bojan Pepić DuÅ”ko Runić NebojÅ”a. Na klupi: Glisic Pavle Govedarica Sergej Koljanin Marko Ljepojevic Luka Kisin Veljko

Trijumf Kozare za kraj (video)

29.05.2021 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

U posljednjoj utakmici posljednjeg 30. kola mtel: I lige Ā Republike Srpske odigranoj danas pod reflektorima u Foči Kozara je savladala domaću Sutjesku sa 0-1.

Prve minute prolate u inicijativi domaćih, ali prvu izgledniju akciju pravi Kozara preko Veljkića i MalbaÅ”ića koji Å”utira preko gola u 9. minuti. Uzvraća Sutjeska preko Mojovića čiji slobodni udarac brani Modić. Å utira Pepić sa nekih dvadeset metara u 15. minuti, ali je neprecizan. U 18. minuti Đurić presjeca loptu, dodaje do MalbaÅ”ića koji pokuÅ”ava da lobuje istrčalog Radovića ali bez uspjeha. Uzvraća sutjeksa preko Tadića, ali je Modić siguran. PokuÅ”ava Mojović iz slobodnog udarca, ali njegov Å”ut zaustavlja živi zid. I dalje Sutjeska ima inicijativu, ali se Kozara dobro brani i pokuÅ”ava iz kontra napada. U 35. minuti, jedan takav, MalbaÅ”ić odlično pronalazi Petrovića koji odmah Å”utira sa nekih sedamnaest metara, ali lopta pogađa stativu. Odbija se lopta do Petrovića koji opet pokuÅ”ava, ali Radović brani. PokuÅ”ava Veljkić u posljednjoj minuti, ali rezultat se ne mjenja.

Ā

I u drugom poluvremenu zanimljiva utakmica. PokuÅ”ava Kozara preko Đurića i Veljkića, ali bez uspjeha. Uzvraća Pljevaljčić ali je Modić siguran. U 61. minuti odliča akcija Kozare, Kisin upoÅ”ljava MalbaÅ”ića koji se sjurio ka Å”esnaestercu Sutjeske, jako Å”utira i pogađa gol za vođstvo Kozare od 0-1. Par minuta kasnije, ponovo slična situacija, Đurić upoÅ”ljava MalbaÅ”ića, ali njegov Å”ut zavrÅ”ava pored gola. PokuÅ”ava Sutjeska preko Mojovića i Tadića da dođe do izjednačenja, ali je danas Modić nepremostiva prepreka za Fočake i rezultat se do kraja ne mijenja, te fudbaleri Kozare odnose iz Foče sva tri boda.

Ovom utakmicom zavrÅ”eno je prvenstvo u mtel: I lige Ā Republike Srpske. Prvak je Rudar iz Prijedora, kojem čestitamo na tituli i plasmanu u Premijer ligu BiH.

FK Sutjeska (Foča):Ā Radović M., Vasiljević M. (od 58. min. Mojović O.), Filipović F., Mirković I., Å upić N. (od 58. min. Radović B.), Ā Ivanović V., Mojović N., Tadić M., Milutinović Đ., Okuka Đ., Pljevaljčić O., trener: Radanović M, klupa: Milanović A., Pavlović D., Davidović D., Ivanović M., Vladičić M.

FK Kozara (GradiÅ”ka):Ā Modić S.(od 90. min. GliÅ”ić P.), Borković N. (od 46. min. Kisin V.), Petrović O., Hamzić A., Petković V. (od 90. min. Ljepojević L.), MalbaÅ”ić A. (od 90. min. Koljanin M.), Đurić L. 8od 83. min. Govedarica S.), Veljkić Đ., Batar B., Pepić D., Runić N., trener Žerić N., klupa:

Prva liga RS Prva liga RS m:tel Prva liga Republike Srpske Sutjeska Kozara