Pretpioniri FK Leotar vicešampioni Republike Srpske

Pretpioniri Leotara (dječaci rođeni 2011. i 2012. godine) poraženi su u finalu Omladinske lige Republike Srpske za pretpionire od Ilićke iz Brčkog rezultatom 4:1 (2:1) i tako osvojili titulu vicešampiona Republike Srpske u svom uzrastu.

Finalna utakmica je odigrana na neutralnom terenu u Prnjavoru, a naši momci su uprkos porazu u finalu prikazali dobru igru, te potvrdili da se radi o jednoj veoma talentovanoj generaciji, kojoj tek predstoje brojna finala i prilike da se dođe do najvisočijeg stepenika na pobjedničkom postolju.

Leotar je poveo u 2. minutu utakmice golom Andrije Mučibabića, a Ilićka je do poluvremena preokrenula rezultat golovima Ognjena Ilića u 11. i Luke Nikića u 27. minutu. Pokušali su naši dječaci da dođu do preokreta u drugom dijelu utakmice, ali je otvorena igra rezultirala sa još dva primljena gola (Matija Ostojić u 33. minutu i Nikola Radić u 50. minutu).

Leotar je nastupio u sastavu: Nikola Grujičić, Sergej Krunić, Vuk Mijanović, Ivan Kovačina, Andrija Ninković, Danilo Pantović, Julijan Vukanović, Andrija Mučibabić, Vladan Pejović, Andrija Poverata i Jakov Kandić. Rezerve: Rajko Vučurević, Aleksej Budimčić, Miljan Lukić, Filip Kojović, Aljoša Sekulović, Irinej Matović i Luka Antelj. Trener: Srđan Andrić.

Podsjećamo da je ova ekipa u grupi „Jug“ ostvarila svih 12 pobjeda uz gol razliku 94:0,  u četvrtfinalu su eliminisali ekipu Famosa rezultatom 10:0, a u polufinalu Željezničar iz Doboja nakon boljeg izvođenja penala (4:1, 1:1).

„Srećan sam i ponosam na dječake“ kaže Srđan Andrić, trener ove selekcije. „Od prvog treninga pokazali su veliku posvećenost, lijepo ponašanje, vrijedno trenirali i bili pravi drugari i tim. Nažalost, stali smo na posljednjoj prepreci, ali to samo znači da moramo da odradimo još neki trening više, da ovo što su naučili do sada unaprijede i poboljšaju i siguran sam da će sljedeći put otići i korak dalje. Ovo je jedna od najtalentovanijih generacija u posljednjih nekoliko godina i nadam se da će imati sve uslove za kvalitetan rad i trening i pravilan sportski i ljudski razvoj„-završio je izjavom Andrić.

Željezničar Sport team 2 : 2 Zvijezda 09
Velež 1 : 0 Tuzla City
Borac 0 : 2 Zrinjski
Kozara 4 : 4 Krupa
Široki Brijeg 1 : 1 Sloboda
Radnik (BN) 3 : 2 Sarajevo
Željezničar 12 : 6 Radnik (H)