Grude bolje od Izviđača

24.11.2019 Ismet Nimanović

Grude - Izviđač

U Grudama je odigran veliki derbi 9. kola Prememijer lige Bosne i Hercegovine između domaće ekipe ŽRK Grude  i već bivšeg lidera na tabeli ekipe ŽRK Izviđač CO .

Domaće su otvorile ovaj derbi vođstvom, 1:0, da bi Ljubušanke izjednačile, 1:1, to je bilo jedino izjednačenje na utakmici. Do kraja prvog poluvremena domaće su uz veoma čvrstu i pokretljivu odbranu, imale stalnu prednost i na kraju tog dijela susreta imale 3 gola prednosti (13:10) .

U drugom poluvremenu Grude su nastavile sa veoma dobrom igrom, čvrstom odbranom,  sredinom drugog poluvremena prednost je iznosila 5 razlike (21:16), da bi posljednjih 12 minuta domaće odigrale furiozno, napravile seriju od, 9:3, za konačnu pobjedu od 30:19 i preuzele lidersku poziciju.

Ovo je 15 utakmica ove dvije ekipe u eliti bh. rukometa i 15 pobjeda ekipe ŽRK Grude.

ŽRK Grude - ŽRK Izviđač CO 30:19 (13:10)

Grude, sportska dvorana " Bili Brig ", gledalaca : 500, sudije : Dražen Begić i Andrija Knezović oba Mostar, delegat : Fuad Hadžić (Sarajevo). Sedmerci : ŽRK Grude 8 (5), ŽRK Izviđač CO 6 (5), isključenja : ŽRK Grude 14, ŽRK Izviđač CO 14 minuta . Isključenje : Ivan Lovrić (ŽRK Izviđač CO), plavi karton : Ivan Lovrić (ŽRK Izviđač CO).

ŽRK Grude :Vukliš, Klepo, Brnada, Marić 6, Brakić, Soldo 1, Nikić, Vujić, Lovrić, Brakić, Boras 4, Globarević 2, Kasumačić 2, Mikulić 2, Pelivan 1, Vukičević 12 .Trener : Zlata Zubac .

ŽRK Izviđač CO: Mar. Šumelj, Mat. Šumelj 1, Prskalo, Miloš, Kulić, Vrančić 3, Grbavac, Miočević, Nosić 1, Gudelj, Boras 7, Kraljević, Petrović, Brkić, Tomić 7 .