• Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba
Postava
Nevres Fejzić(G) (K), Mustafa Šukilović , Mićo Kuzmanović , Salko Nargalić , Huso Karjašević , Jasmin Čeliković , Petar Mišić , Damir Mehidić , Dušan Pantelić , Amadou Coulibaly , Fernando Dario Ferreyra , REZERVE Bakir Brajlović(G) , Ajdin Nukić , Nebojša Gavrić , Semir Smajlagić , Allan Pierre Leonard Eleouet , Mladen Veselinović , Harun Karić , Belmin Mešinović , Samir Burić ,
Postava
Tomislav Adolf Tomić(G) , Branimir Barišić , Moris Valinčić , Ilija Mašić , Bože Vukoja , Cyrille Dominique Kpan , Mate Šuto , Alisson Fabricio Dos Santos Taddei , Daniel Lukić , Marijan Ćavar (K), Mihael Kuprešak , REZERVE Renato Josipović(G) , Ivan Pranjić , Kristijan Medić , Božo Prusina , Tomislav Knežević , Božo Musa , Di Mateo Lovrić , Juraj Ljubić , Vinko Rozić ,

Tuzla porazila Široki

31.08.2022 Administrator DC

Tuzla Siti je stigla do nove pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Ekipa Dragana Jovića je savladala Široki Brijeg sa 4:1.

Domaćin je od samog početka pokazao da će se više pitati u dnašnjem susretu, a prva opasna situacija pred golom Tomića se desila u desetoj minuti kada je šutirao Kuzmanović preko gola.

Igrala se 22. minuta utakmice kada je Tuzla Sitio stigla do vodstva, a strijelac pogotka bio je Jasmin Čeliković. Samo tri minute kasnije velika šansa na drugoj strani, ali udarac Lukića brani Fejzić.

Nakon prvog pogotka otvorila se utakmica u Srebreniku, pa je već u 28. minuti Tuzla stigla do drugog pogotka, a ovoga puta strijelac je bio Huso Karjašević koji je postigao fenomenalan pogodak.

Nije se tu zaustavila domaća ekipa, već je već u 37. minuti stigla i do trećeg pogotka. Amadu  Kolibali je odlično prošao po desnoj strani i pogodio za 3:0.

Do kraja prvog poluvremena Širokobriježani su uspjeli postići jedan pogodak, a u finišu prvog dijela pogodio je Daniel Lukić nakon što je izašao jedan na jedan sa Fejzićem.

Drugo poluvrijeme otvorila je odlična šansa Bože Vukoje iz slobodnog udarca, ali je fudbaler Širokog pogodio živi zid. Nakon toga Tuzla Siti  i Široki Brijeg su smanjili tempo igre, pa većih prilika nije bilo sve do 81. minute kada je Čeliković svojim drugim pogotkom postavio konačan rezultat utakmice od 4:1.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Tuzla City Široki Brijeg