Pejić iz peterca preko gola, nakon kornera
izaŔao je sam pred golmana Kozare, ali ga je čuvar mreže nadmudrio.
51'
Tukao je glavom u padu, ali je golman Podrinja bio na pravom mjestu
41'
Izbacuje golman Podrinja, dolazi lopta do MalbaÅ”ića, koji sa četrdeset metara puca na prazan gol, ali je neprecizan.
36'
Modiću je ispala lopta nakon slobodnog udarca, a Bradarić sa dva metra pogađa prečku.
36'
Å ut MalbaÅ”ića, golman paradom brani
32'
Veljkić ubacuje, Šikanjić glavom pogađa prečku
32'
Å utirao je pored gola.
29'
Prodor Pejića, asistencija za Maksimovića koji glavom sa peterca tuče, a u padu golman brani.
11'
Å ut na gol
Željko Ristić
Uzvratili su gosti, ali je Ristić bio neprecizan
9'
Šutirana igrač Kozare, golman hvata loptu.
2'
Šut Šikanjića sa 16 metara preko gola lopta ide.
1'
Postava
Srđan Modić(G) , Filip Šćekić , Savo Veljkić , Aleksandar MalbaÅ”ić (K), Sergej Govedarica , SlaviÅ”a Pejić , Milan Å ikanjić , Aleksandar Popović , Drago Maksimović , DuÅ”ko Pepić , Berin Torlaković , REZERVE Pavle Glisic(G) , Salvador John Pliego , Aljosa Blagojevic , Asmir Hamzić , Dejan GliÅ”ić , Srboljub Jandrić , Luka Đurić , Aleksandar Komlenić , Aleksa Raca ,
Postava
Mirnes Å ito(G) , UroÅ” Račanović , Mirza Bradarić , Adel Jahić , Marko MitraÅ”inović , Stefan Božić , Pavle Maletić , DuÅ”an Ristić (K), Vasilije Perković , SaÅ”a Perić , Abdulaziz Ragipović , REZERVE Amar Mehmedović(G) , Đorđe Vasilić , Filip Jovanović , Nemanja Stevanović , Adel Alić , Haris JaÅ”ić , Dejan Savić , Nikola Pantić , Mario Maksimović ,
Popović centrira, Maksimović glavom Å”alje loptu tik pored stative

Trijumf Podrinja kod Kozare

17.08.2022 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

Kozara - Podrinje 0:1

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u GradiÅ”ci pred oko tri stotine gledalaca, u utakmici 3. kola m:tel I ligeĀ  Republike Srpske fudbaleri Kozare doživjeli su prvi ovosezonski poraz, bolja je bila ekipa Podrinja iz Janje minimalnim rezultatom 0-1.

Po teÅ”kom i sparnom vremenu, dobro otvaraju fudbaleri Kozare utakmicu Å”utevima prema golu Podrinja, najprije je Å ikanjić neprecizan u 1. minuti, a malo poslije njega Å”ut Popovića zaustavlja golman Podrinja Å ito. Oslobađaju se gosti početnog pritiska Kozare, pokuÅ”ava Ristić, ali lopta odlazi preko gola. U 11. minuti Pejić dolazi do lopte, upoÅ”ljava Maksimovića koji iz pada Å”utira glavom a Å ito krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. U 23. minuti, Božić Å”utira i dovodi goste u vođstvo. Ne brane se gosti, koji u ovim momentima utakmice imaju i inicijativu, Å”ut MitraÅ”inovića zavrÅ”ava pored gola u 29. minuti. Ipak, uspijevaju fudbaleri Kozare brzo da se vrate utakmicu. Samo dva minuta kasnije jak Å”ut MalbaÅ”ića, Å ito zaustavlja paradom, a lopta odlazi u korner. U 32. minuti Veljkić odlično centrira, Å ikanjić tuče glavom, ali njegov udarac zaustavlja prečka. Traje pritisak Kozare, u 34. minuti Å ito izbacuje glavom loptu sa ruba Å”esnaesterca, ona dolazi do MalbaÅ”ića koji odmah Å”uta ka praznom golu Podrinja sa nekih 40 metara, ali lopta odlazi preko gola. Uzvraća kontrom Podrinje, na odbijenu Modićevu loptu natrčava Bradarić, ali sa par metara od gola pogađa prečku i propuÅ”ta priliku da poveća vođstvo gostiju. Do kraja poluvremena bilježimo joÅ” jedan pokuÅ”aj Maksimovića, ali je golman Podrinja na mjestu.

Počinje Kozara agresivno i u drugom poluvremenu, ali se gosti iz Janje znalački brane i pokuÅ”avaju iz kontranapada. U 55. minuti MitraÅ”inović izlazi sam pred Modića, Å”utira, ali mu Modić zaustavlja udarac. U 59. minuti, korner za Kozaru, lopta do Pejića, koji Å”utira iz okreta sa peterca, ali pored gola. U 67. minuti Popović odlično pronalazi Maksimovića, koji Å”utira glavom, aliĀ  lopta odlazi tik pored stative. PokuÅ”avaju Popovič i GliÅ”ić, ali bez uspjeha. U 88. minuti priliku da okonča utakmicu propuÅ”ta strelac jedinog gola Božić. Izlazi iskosa sam pred Modića, ali lopta zavrÅ”ava sa vanjske strane gola. Na drugoj strani Pejić poliÅ”ava glavom, ali lopta odlazi preko gola. Nadasve zanimljiva utakmica je takva i u pet minuta nadoknade, koliko je pokazao sudija Petrović. Dok gosti izmjenama pokuÅ”avaju da ukradu vrijeme, Kozara baca sve u napad. Najprije u 92. minut mladi Blagojević Å”utira, a Å ito izbacuje loptu u korner, da bi u 94. minuti, isti igrač izveo slobodni udarac sa ivice Å”esnaesterca, nakon Å”to je oboren mladi Raca, Å ito brani, lopta mu ispada, ali ipak stiže da je uhvati prije Race i gosti u Janju nose sva tri boda iz GradiÅ”ke.

Nema mnogo odmora za fudbalere Kozare, već u subotu 20. 8. 2022. godine igraju se utakmice 4. kola m:tel I ligeĀ  Republike Srpske. Fudbaleri Kozare će put Novog Grada gdje će im domaćin biti ekipa Slobode. Utakmica počinje u 17 časova.

FK Kozara (GradiÅ”ka):Ā Modić S., Šćekić F., Veljkić S., MalbaÅ”ić A., GovedaricaĀ  S. (od 46. min. Jandrić S.), Pejić S. (od 70. min. Komlenić A.), Å ikanjić M. (od 70. min. Raca A.), Popović A. (Blagojević A.), Maksimović D., Pepić D., Torlaković B. (od 46. min. GliÅ”ić D.), Ā trener Krupljanin S., nisu igrali: GliÅ”ić P., Pliego S., Hamzić A., Đurić L.

FK Podrinje (Janja):Ā Å ito M., Račanović U. (od 56. min. Maksimović M.), Bradarić M., Jahić A. (od 65. min. Savić D.), MitraÅ”inović M., Božić S., Maletić P., Ristić D. (od 90. min. Jovanović F.,), Perković V., Perić S (od 65. min. Alić A.)., Ragipović A. (od 90. min. Pantić N.),Ā Ā trener: Simić I., nisu igrali: Mehmedović A., Vasilić Đ., Stevanović N., JaÅ”ić H.