1 : 0

Željo zaribao u Butmiru

15.08.2018 Administrator DC

Pioniri Sarajeva su u petom kolu pobijedili Željezničar sa 1:0 Sarajevo je povelo u sedmoj minuti. Nakon ubačaja sa lijeve strane, Nermin Bijelonja je glavom matirao Sergeja Bjelicu i doveo Bordo dječake u prednost.

Bordo tim je i nakon gola bio bolji rival, pa je propustio još dvije dobre šanse, no nisu uspjeli matirati golmana gostujućeg sastava koji je imao priliku preko Jaganjca koju nije iskoristio, pa se na poluvrijeme otišlo sa vodstvom Sarajeva 1:0.

U drugom dijelu Željezničar je pružio bolju igru nego u prvih 35 minuta, ali nije uspio da stigne do pogotka. S druge strane Sarajevo je konstantno pravilo pritisak i prijetnju prema golovima međutim nijedna ekipa nije uspjela da savlada golmane Brkića i Bjelicu. S

arajevo je prvoplasirano sa pet pobjeda iz isto toliko utakmica dok je Željezničar drugoplasirani sa devet bodova iz četiri susreta.

Sarajevo-Željezničar 1:0 (Bijelonja 7')

Sarajevo: Brkić, Nikolić, Mujkić, Demirović, Ivanković, Ramić, Ališah, Bijelonja, Drina, Mešić, Bajrić.

Željezničar: Bjelica, Durić, Otajagić, Kobašević, Trnka, Behlil, Jaganjac, Mašala, Karišik, Halilović, Hrkalo.

Omladinske lige Omladinske lige Pionirska Premijer liga BiH Sarajevo Željezničar