Ćetković, Ćorić, Subić, Vojnović, Milojević, Begić, Mols, Meleg, Ajaz, VuÅ”urović, Lukić.Na klupi Borca ostali su: Pavlović, Cucin, Kujundžić, Brkić, BoÅ”njak, Cvijanović, Čavić, Popara, Moraitis.
Na klupi Borca ostali su: Pavlović, Cucin, Kujundžić, Brkić, BoÅ”njak, Cvijanović, Čavić, Popara, Moraitis.

Borac ide ka Evropi....

30.04.2022 Gavro Vujanović

Jovo Lukić

Fudbaleri Borca pobijedili su Sarajevo rezultatom 1:0 u derbi utakmici 28. kola M:tel Premijer lige BiH.
Gol odluke postigao je Jovo Lukić u 35. minutu meča. Napadač Borca je Å”utirao je u blok, lopta je ponovo doÅ”la do njega, on je prihvatio i Å”picom kopačke sa oko deset metara poslao loptu u mrežu.

Dvije fantastične odbrane upisao je golman Borca Nikola Ćetković. Najprije je skinuo zicer Avramovskom, a potom i VareÅ”anoviću.
Bordo tim je u nastavku utakmice bio znatno agilniji, a veliku Å”ansu propustili su u 65. minuti. Pidro je sjajno probio po lijevoj strani, ubacio za Kapića čiji udarac iz voleja odlazi preko gola.

Nije Sarajevo ni do kraja meča posustajalo. U 76. minuti Hebibović je ubacio, Ahmetović dobro Å”utirao glavom, ali Četković je to fantastično odbranio i spasio svoj tim. Do kraja utakmice Sarajevo je jalovo napadalo te je doživjelo novi poraz u prvenstvu.

Borac se danaÅ”njom pobjedom izjednačio s Tuzla Cityjem na drugom mjestu, s tim Å”to Tuzlaci imaju utakmicu manje. Sarajevo je na četvrtom mjestu. U narednom kolu Borac gostuje Željezničaru, dok će Sarajevo ugostiti Radnik.

Ā

Ā

Borac ā€“ SarajevoĀ Ā  Ā 1:0 (1:0)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 4.500. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Strijelac: 1:0 Lukić (33) Žuti kartoni: Milojević, Cucin, Ćetković, predstavnik kluba Dojčinović (Borac).Ā

BORAC: Ćetković, Ćorić (od 57. Cucin), Begić, Mols, Bojnović, Subić, Lukić (od 67. Moraitis), Meleg (od 79. Brkić), Ajaz (od 46. Cvijanović), Milojević, VuÅ”urović.Ā

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Lazić, Hebibović, Đokanović (od 70. Ramić), Velkoski (od 46. Kobiljar), Å ećerović (od 46. Kapić), VareÅ”anović (od 70. Čataković), Bagarić (od 64. Ahmetović), Avramovski, Dupovac.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Borac Sarajevo