Akademac preokretom u derbiju do jesenje titule

Akademac dočekuje godinu na prvom mjestu

Prvi dio sezone na drugoligaškom futsal "jugu" završen je večeras, a titulom jesenjeg prvaka okitila se ekipa trebinjskog Akademca.

Akademac je u derbiju 11. kola kao gost savladao Višegrada, a do pobjede 2:1 došli su u finišu utakmice. Pogotkom Marka Savića u 10. minuti Višegrad je vodio sve do 35. minute kada Lazar Zečević postiže gol za 1:1, da bi brži od sudijskog zvižduka u 40. minuti bio Zoran Milić za konačnih 2:1.

I drugi trebinjski kolektiv je u ovom kolu bio uspješan. Zahumlje je na svom terenu sa ubjedljivih 10:2 bilo bolje od Medicinskog fakulteta Foča.

Filip Vujović je postigao hettrik, Milorad Cimirot i Vidomir Ninković su dali po dva gola, a po pogodak su dodali Ognjen Milidragović i Miljan Vico. Autogol je postigao Dario Blagojević. Za goste su pogađali Dario Blagojević i Dejan Simović.

Jahorina nije imala problema na svom parketu protiv Ljubinja i slavila je pobjedu 6:2. Nebojša Ćorović je pogodio tri puta gol gostiju, a po gol su dali Miloš Košarac, Mario Miletić i Danijel Trbo. Za Ljubinje, Nemanja Novokmet je dao oba gola.

Liga se prema kalendaru takmičenja nastavlja 3/4 februara.

FC VIŠEGRAD - FC AKADEMAC 1:2 (1:0)
Dvorana u Višegradu
Gledalaca: 500
Sudije: Miroslav Bjelica i Marko Domazet (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Savić 10, 1:1 Zečević 35, 1:2 Milić 40
Žuti kartoni: Čečur (Akademac)

VIŠEGRAD: Dučić, Savić, Filipović, Pljevaljčić, Čačić, Ajder, Spasojević, D. Ninković, Vukotić, Saarić, B. Ninković, Batinić, Baranac, Krsmanović

AKADEMAC: Stepanović, Aćimović, P. Šešelj, Milojević, Zečević, Miladinović, Janjoš, Mandić, Milić, O. Šešelj, Lojović, Milošević, Čečur

FC ZAHUMLJE - KMF MEDICINSKI FAKULTET FOČA 10:2 (5:1)
Dvorana "Miloš Mrdić", Trebinje
Gledalaca: 70
Sudije: Dušan Berak i Strahinja Vuković (oba Trebinje)
Strijelci: 1:0 Cimirot 2, 2:0 Milidragović 5, 3:0 Vico 7, 4:0 Cimirot 8, 5:0 Vujović 8, 5:1 Blagojević 10, 6:1 Cimirot 23ag, 7:1 Ninković 25, 8:1 Ninković 25, 8:2 Simović 25, 9:2 Vujović 31, 10:2 Vujović 34
Žuti kartoni: Milidragović, Vujović (Zahumlje)

ZAHUMLJE: Tubić, Begenišić, CImirot, Sr. Andrić, Vico, Milidragović, Sa. Andrić, Ninković, Vujović, Ristić

MED. FAKULTET FOČA: Vilotić, Filipović, Simović, Blagojević, Bokonjić, Perišić, Smiljanić, Drakul

KMF JAHORINA - KMF LJUBINJE 6:2 (5:1)
SPC "Peki", Pale
Sudije: Bojan Pejić (Sokolac) i Uroš Jugović (Pale)
Strijelci: 0:1 Novokmet 1, 1:1 Ćorović 2, 2:1 Ćorović 5, 3:1 Ćorović 8, 4:1 Miletić 10, 5:1 Košarac 16, 6:1 Trbo 22, 6:2 Novokmet 38
Žuti kartoni: -

JAHORINA: Baričanin, Košarac, Ćorović, Trbo, Miletić, Lazarević, Gluhović, Lukić, Brčkalo, Tešanović, Čvoro, Pandurević, Maljukan

LJUBINJE: Bogdanović, M. Likić, N. Likić, Škrba, Novokmet, Pecelj, Tohoj, Šijaković

Ljubinje 12 : 9 Jahorina
Medi. fakultet 3 : 3 Zahumlje
Akademac 5 : 1 Višegrad
Glasinac 9 : 5 Radnički
Kalinovik 2 : 2 Tango