Borac rafalnom paljbom oduvao Slaviju

Košarkaši Borca su u prvoj utakmici 16. kola prvenstva BiH savladali Slaviju u "Boriku" 84:64.

Na molbu Borca, iako to Slaviji nikako nije odgovaralo, ova utakmica se igrala ove srijede, jer Banjalučanima slijedi od ponedjeljka novi ABA 2 balon. Ipak, Sokolovi su, kao i svim ekipama do sada, izašli u susret, te na kraju zasluženo izgubili, a Borac zahvaljujući šuterskoj rapsodiji dolazi do vrijedne pobjede.

Krenulo je prilično otvoreno sa obje strane i brzo, pa su ekipe u prvih minut i po odmah podigle šest trojki, po tri na obje strane. Slavija nakon toga nastoji da razdrma unutrašnju liniju, dobijaju poene iz reketa preko Darka Damjanovića, šest vezanih, dok Borac nastavlja sa rafalnom paljbom po košu gostiju. Dizali su Banjalučani trojke iz gotovo svih pozicija, rezonskih i nerezonskih, a to im se vratilo kroz čak deset pogođenih iz 23 pokušaja u prvom poluvremenu. Ilustracije radi, Borac jeste ekipa koja ispaljuje najviše trojki po košu protivnika u ligi, ali je to u prosjeku 28, a sada su za samo poluvrijeme probali 23 puta van linije 6.75 metara,a za kompletnu utakmicu čak 43 i pogodili 16, duplo više od svoga prosjeka. Slavija je odolijevala paljbi Borca sve do sredine 2/4, a onda Džerod Vest veže tri trojke u tri uzastopna napada i vodi Borac prvi put na dvocifrenih 38:28. Imao je plejmejker Borca svoj šuterski trening, podigao se čak devet puta na šut za tri poena, šest ubacio, i sa 19 poena vodio je svoju ekipu kroz prvo poluvrijeme i najzaslužniji je što je Borac ponio na poluvrijeme +14, 50:36.

Ne uvodi se Slavija najbolje u drugo poluvrijeme u organizaciji igre, a Borac nastavlja gdje je stao i trojkom Delalića sa osam metara poslije dobre odbrane gostujuće ekipe. Sa pet vezanih poena Delalića Borac stiže i na maksimalnih +19, da bi onda Slavija zategla odbranu u nekoliko napada, pronašla nekoliko lijepih rješenja u napadu i serijom 6:0 natjerala Zorana Kašćelana da zove timeout. Još malo je Slavija nakon toga odolijevala, a onda do kraja četvrtine idu nove trojke Grubeliča, Boškovića i Delalića i Borac lako odlazi na +21, 72:51 pred posljednjih 10 minuta utakmice.

U 4/4 bilo je to samo odrađivanje posla, Borac uspjeva da sačuva svoju veliku prednost i ostvari jako bitnu pobjedu na domaćem terenu, dok Slavija poslije tri vezane pobjede piše i prvi poraz.

Amsal Delalić je sa 26 poena (5/8 za tri) bio najefikasniji, a tome je dodao i devet skokova. Džerod Vest je ubacio dva poena manje (7/11 za tri poena). Kod Slavije, gdje se osjetio izostanak vidljivijeg učinka nosilaca igre i bolje igre bekova, što je oslonac igre Sokolova, Darko Damjanović je ubacio 15 poena, a Srđan Jovanović i Diante Bah, koji je tek ove sedmice počeo trenirati punim intezitetom, ubacili su po 10.

KK BORAC - OKK SLAVIJA 84:64 (25:19, 25:17, 22:15, 12:13)