Gužva, tuča, crveni, Galić – Željo deklasirao Sarajevo

Fudbaleri Željezničara slave pobjedu: FOTO: sport1

Željezničar, koji je pred ispadanjem iz Premijer lige BiH “razvalio” je Sarajevo koje se do juče borilo za titulu, a za koje je sportski direktor Senijad Ibričić rekao da je to klub Real Madrid u fudbalu BiH!

Na Grbavici je bio samo jedan tim – domaći koji je sa 3:0 pobijedio najljućeg protivnika, a utakmicu života odigrao je Marin Galić, koji je, najvjerovatnije, smijenio slovenačkog internacionalca Simona Rožmana na klupi protivnika.

Bio je ovo 151. sarajevski derbi, prvih 45 minuta Amer Hiroš je iz slobodnog udarca sa 30 metara iznenadio golmana Dejana Ilieva koji je bio loše postavljen. U nastavku susreta blistao je desni bek plavih Marin Galić koji je sa dva gola poslije ubacivanja iz drugog plana bacio na koljena rivala, prvo u 58, a potom i u 69. minutu. Bio je ovo nervozan derbi u kojem je viđeno mnogo žestokih duela…

U sudijskoj nadoknadi desila se i masovna tuča koju je “zakuvao” golman Sarajeva, koji je isključen, pa je u posljednjim sekundama napadač Renan de Oliveira stao na gol.

Željezničar – Sarajevo    3:0 (1:0)

Stadion: “Grbavica” u Sarajevu. Gledalaca: 8.500. Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Strijelci: 1:0 Hiroš (12), 2:0 Galić (58), 3:0 Galić (69). Žuti kartoni: Selimović, pomoćni trener Bekrić, Karić, Galić, Krpić, Ovčina (Željezničar), Čataković, Soldo (Sarajevo). Crveni karton: Dejan Iliev (Sarajevo) u 90+5. minutu.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Radinović, Cavnić, Cocalić, Krpić, Hiroš (od 86. Radovac), Karić (od 85. Fočo), Galić (od 85. Ovčina), Amoa (od 77. Haračić), Kvarena (od 46. Boljević), Selimović.

SARAJEVO: Iliev, Matanović (od 64. Čataković), Mehmedović (od 64. Buljubašić), De Oliveira, Penaranda (od 72. Beganović), Kveremeh, Julardžija, Radović (od 79. Duraković), Soldo, Anđušić (od 46. Hasić), Đuričković.

Tuzla City 2 : 0 Zvijezda 09
Posušje 1 : 0 Velež
Borac 3 : 0 GOŠK
Sloga 1 : 1 Zrinjski
Igman 1 : 0 Široki Brijeg
Željezničar 3 : 0 Sarajevo