Željezničaru trofej Kupa grada Banjaluka

Ekipa Željezničara, pobjednik Kupa grada Banjaluka FOTO: PFS Banjaluka

Fudbaleri Željezničara s Predgrađa osvojili su četvrti pehar pobjednika Kupa Grada Banjaluka. Izabranici trenera Branislava Krunića su do trofeja došli nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 4:3. U regularnom dijelu susreta bilo je neriješeno 1:1.

Kod oba pogotka radila je VAR tehnologija. U 20. minutu provjeravano je da li je strijelac gola za Željezničar Damjan Jovanović bio u ofsajdu. Naprijed je izjednačio golom Rade Radića iz penala u 73. minutu na 1:1. Prethodno je VAR tehnologijom potvrđena odluka glavnog sudije Dragana Petrovića, da je postojao jedanaesterac.

Kada su u pitanju kazneni udarci kod pobjednika bio je neprecizan Nebojša Mirčić, dok su kod Naprijeda promašili Leontije-Luka Dragoljić i Bojan Kremenović.

Najbolji igrač finala je Đorđe Đogić, dok je najbolji golman Bojan Višić, obojica iz pobjedničke ekipe.

Naprijed – Željezničar       3:4 (1:1, 0:1)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 1.000. Sudija: Dragan Petrović (Banjaluka). Strijelci: 0:1 Jovanović (20), 1:1 Radić (73 – penal). Strijelci iz penala: Grujić, Radić, Bundalo za Naprijed, a Jević, Bajić, Sladojević, Đogić za Željezničar. Žuti kartoni: Bundalo (Naprijed), Blanuša, Jević, Grujić, Trivunović (Željezničar).

NAPRIJED: Cvetković, Radić, Miladinović, Bundalo, Ljubičić (od 90+1. Popović), Hadžić (od 86. Grujić), Radoja, Šupić, Kremenović, Dragoljić, Vuklišević.

ŽELJEZNIČAR: Tamidžija (od 46. Višić), Sladojević, Blanuša (od 81. Onufrija), Đogić, Grujić, Šuput (od 81. Vučenović), Bajić, Čolić (od 66. Crljić), Mirčić, Trivunović, Jovanović (od 66. Jević).