Bruka i sramota Veleža u Andori la Veli

Damir Čanadi, trener Veleža FOTO: arhiva sportdc

Bruka i sramota Veleža u Andora la Veli. Poslije remija (1:1) na sarajevskoj Grbavici prije sedam dana protiv Inter Eskaldesa, predstavnika Andore Mostarcu su doživjeli istinski rezultatski debakl u revanšu – 1:5.

Domaćin je zasluženo prošao u drugo kolo UEFA Lige konferencija, dok Hercegovcima ostaju velike glavobolje dvije sedmice pred početak nove sezone Premijer lige BiH.

Klub iz Andore nikada u Evropi nikome nije tri puta zatresao mrežu, a mostarskim „rođenim“ je dao čak pet komada. Nakon malteškog Hamruna i Inter Eskaldes je uzeo skalp Hercegovcima i izbacio ih sa međunarodne scene.

Sve je krenulo nizbrdo nakon što je Nermin Haskić kod rezultata 0:0 u 39. minutu pogodio stativu šutirajući penal, a do kraja prvog dijela golovima Giljuma Lopeza domaćin je poveo sa 2:0. Ante Oreč je vratio nadu gostima u 53. minutu, međutim Berlanga Domi je sa dva gola zapečatio sudbinu Mostarcima. Konačan rezultat postavio je Saša Andreu u 90+2. minutu.

Inter Eskaldes – Velež    5:1 (2:0)

Stadion: Nacionalni u Andora la Veli. Gledalaca: 500. Sudija: Alan Kijas (Austrija). Strijelci: 1:0 G. Lopez (44), 2:0 G. Lopez (45+2), 2:1 Oreč (53), 4:1 Domi (57), 4:1 Domi (84), 5:1 Andreu (90+2). Žuti kartoni: Feher, Domi, Martinez (Inter Eskaldes), Halilović, Mlinarić, Oreč (Velež).

INTER ESKALDES: Adri, Galjego, Alonso (od 80. Sančez), Feher, Rubio, Tores, Domi, Kabalje, E. Lopez (od 65. Martinez), Asubre (od 33. De la Tore), G. Lopez (od 80. Andreu).

VELEŽ: Hadžikić, Šturm, Okeke, Savić (od 26. Bajrić), Isasegi, Šikalo, Pršeš, Halilović (od 46. Oreč), Suljić (od 46. Mujan), Haskić (od 46. Jevtović), Mlinarić (od 58. Lusio).

Sarajevo 2 : 0 Radnik
Posušje 1 : 0 Zrinjski
Borac 3 : 0 GOŠK
Željezničar 1 : 1 Sloga
Široki Brijeg 1 : 1 Sloboda
Velež 1 : 1 Igman