Famos poražen poslije 26 utakmica kod kuće u nizu bez poraza

Fudbaleri BSK-a porazili su Famos sa 2:1 u 12. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske u prilično lošoj utakmici. Motoristi su tako poslije 26 utakmica bez poraza kod kuće položili oružje.

Malo toga se vidjelo u ovoj utakmici. Prilično slaba fudbalska predstava obje ekipe, s tim je BSK uspio da stvori neke šanse. Prvu šansu ima Luka Misimović, nakon što sudija Bojan Mitrović ne svira očigledan faul nad Drinom, izbija sam na Marka Terzića, ali čuvar mreže Motorista, koji je dobio šansu u ovoj utakmici po prvi put u sezoni sjajno brani. Marko Terzić je izašao kao pobjednik i iz duela protiv Stefana Marčetića. Izbila je devetka BSK-a sama na golmana Famosa, ali Terzić izvrsnom paradom čuva svoj gol i dobija aplauz i protivničkog trenera, Denisa Maleševića, koji je u odsustvu suspendovanog Branislava Krunića vodio tim kraj aut-linije, dok je Krunić sa tribina posmatrao utakmicu.

Treća šansa je ujedno bila i sreća za BSK. Petar Samardžija, koji je preuzeo kapitensku traku baš pred taj prekid od povrijeđenog Nebojše Runića, je odlično izveo prekid, a Savo Šušić dira loptu taman toliko da ona odsjedne u maloj mreži Famosovog gola za 1:0. Do kraja poluvremena Samardžija i sam proba iz slobodnjaka, Terzić ispod prečke paradom izbija tu loptu u korner.

Famos, koji je u ovom meču igrao bez većeg broja standardnih prvotimaca, praktično sa tek Smajićem, Tešanovićem i Blažićem od startera, nije mnogo toga napravio ofanzivno. Tek, jedan pokušaj sa distance kojeg golman BSK-a uz veće poteškoće brani.

Ni drugo poluvrijeme nije puno bolje. BSK dolazi do pogotka za 2:0 preko Stefana Marčetića u 57. minuti i od tada nismo apsolutno ništa vidjeli od Banjalučana. Sa druge strane Famos u 64. minuti dolazi do smanjenja nakon što Mak Bajrić jednu odbijenu loptu posprema u gol i od tada, pa do samog kraja nismo vidjeli mnogo toga, te BSK uspisuje pobjedu.

FAMOS – BSK 1:2 (0:1)