Viktor Milić osvojio zlato na Svjetskom kupu

Kikbokser KBK Kule iz Trnova, Viktor Milić, osvojio je zlatnu medalju na ovog vikenda održanom Svjetskom kupu u Budimpešti.

Viktori Milić se kao nosilac u grupi našao u polufinalu, gdje je sa ubjedljivih 3:0 savladao predstavnika Bugarske. U finalu je radio protiv Ukrajinca kojeg je poslije velike borbe savladao sudijskom odlukom.

Zlatom u Budimpešti Viktor Milić je potvrdio prvo mjesto na svjetskoj rang listi, a u avgustu će u istom gradu imati priliku da se dokaže i na Svjetskom prvenstvu.

Druga članica KBK Kule, Nikolina Vlaški, poražena je u polufinalu od reprezentativke Ukrajine, te se na kraju okitila bronzanom medaljom.

Svjetski kup, koji se po 29. put održao u Budimpešti, okupio je više od 3000 kikboksera iz čitavog svijeta.