Barsa pala, „Topdžije“ bez municije, silni Bajer, Atletiko slavio u 90. minutu

Liga sampiona FOTO: Fejsbuk

Treće veče prvog kola novog formata UEFA Lige šampiona donijelo je još šest, a nastup je imao i srpski šampion Crvena zvezda protiv Benfike u Beogradu (1:2).

Za iznenađenje večeri pobrinuli su se fudbaleri Monaka koji su u Monte Karlu pobijedili Barselonu, a posao im je bio olakšan je su Katalonci od 11. minuta igrali sa igračem manje zbog isključenjaErika Garsije.

Identičnim rezultatom (2:1) Atletiko Madrid je na svom „Metropolitanu“ golom Urugvajca Himeneza, na asistenciju Francuza Grizmana, u 90. minutu stigao do pobjede, dok je francuski predstavnik Brest u gengamu pobijedio austrijski Šturm iz Graca (2:1) koji je meč završio sa desetoricom jer je u 89. minutu isključen Dimitri Lavale.

Jedini meč bez golova odigrali su Atalanta i Arsenal na „čizmi“, dok je šampion Njemačke Bajer iz Leverkuzena deklasirao Fejenord u Roterdamu sa 4:0.