Silađijeva upornost, Savanovićeva egzekucija i Slavijina smušenost donijeli trijumf Rudaru

Vrlo teška utakmica za gledati u Istočnom Sarajevu/ Slavija INFO

Fudbaleri Rudara iz Prijedora savladali su Slaviju iz Istočnog Sarajeva u prvoj utakmici 12. kola m:tel Prve lige Republike Srpske sa 1:0 u jednoj jako lošoj utakmici. Rudar je bio nešto konkretniji, stvorio šanse i zasluženo došao do tri boda. Jasno je, svi mogu puno bolje od ovoga, Slavija mora, Rudar itekako može, a u sivilo utakmice i vremena u Istočnom Sarajevu uklopio se i sudija Stefan Bokić, još jednom odsudivši jednu jako skromnu utakmicu, bez ikakvog vladanja situacijom, a to je dovelo i do nervoze u samoj završnici meča.

Bila je ovo jedna prilično skromna fudbalska predstava u Istočnom Sarajevu. Slavija je bila potpuno van ove utakmice, brzina reakcije igrača Slavije je bila na prilično sporom nivou, tako da je Rudar djelovao uvijek brži, jači u duelu. Ostalo, tako su i došli do pogotka u 26. minuti.

Praktično prva šansa na utakmici, a uopšte nije ni djelovalo da će to biti, no Silađijeva upornost i Slavija užasna defanzivna reakcija dovode Prijedorčane u vođstvo. Nekoliko vezanih grešaka na sredini i Mihajlo Savanović ostaje sam na lijevoj strani. Centrira pored uspavane odbrane Slavije i lopta skoro da izlazi u aut na drugoj strani. Uporan je bio Vladimir Silađi, na samoj aut liniji stiže loptu i petom odigrava, uspavana je potpuno odbrana Slavije, Vladimir Jovanović centrira, lopta opet prelijeće sve u smušenoj odbrani Slavije i Mihajlo Savanović se naklanja lopti i glavom je šalje u nebranjenu mrežu za 1:0.

Osim toga, malo toga smo vidjeli, na jednoj strani slab šut Marinka Rastoke van okvira gola, a u 40. minuti i zicer za Rudar. Dino Hamzić loše izbija loptu koju mu je vratio saigrač, ona ide pravo u noge Salčinu na 20 metara od gola, potom se Hamzić i zamalo okliznuo, ostavio prostora Salčinu za zicer, ali se iskupio za grešku, sjajno odbranio nogom udarac fudbalera Rudara i sačuvao svoju ekipu.

Na drugoj strani Slavija u 45. minuti pravi i prvu konkretnu akciju na utakmici, u završnici izbijaju pred gol Modića, a Stefan Bokić iz Bileće umjesto da pusti prednost, vraća faul na tridesetak metara od gola za Slaviju i umjesto zicera, Sokolovi dobijaju tek slobodan udarac iz kojeg nisu uspjeli mnogo toga da urade.

U poluvremenu utakmice sudija Stefan Bokić isključuje trenera Rudara Vule Trivunovića. Došlo je do sukoba između igrača Rudara u tunelu stadiona, najdeblji kraj je izvukao Džozep Amoa, a sudija Stefan Bokić koji je sa terena otrčao prema službenim prostorijama, na asistenciju Voje Zurovca, umjesto da podijeli igračima kartone, odlučuje se da isključi Vuleta Trivunovića koji je nastojao da smiri sukob svojih igrača. Zanimljivo, akteri incidenta su ostali na terenu i u drugom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme Rudar otvara izvrsnom šansom koju je kreirao Đani Salčin. Petom je izigrao kompletnu odbranu Slavije, napravio zicer Silađiju, ali Dino Hamzić još jednom čuva svoju ekipu. Pokušao je na drugoj strani brzo da uzvrati Govedarica, udarac mu je izblokiran.

Rudar se u drugom poluvremenu ograničio na čuvanje gola, prepustio je Slaviju potpunu inicijativu i nastojao da totalno umrtvi igru, sa čestim ostajanjem da leže i traže ljekarsku pomoć. Iz toga i prave još jednu sjajnu šansu, Lazar Jovanović je uposlio Đanija Salčina, ali nema ponovo pogotka.

Slavija je najbliže pogotku bila nakon jednog prekida. Vladan Mandić je šutirao na prekid Nikole Bjeloša, lopta ide pored gola, a malo na nju kasni Kenan Hadžibegović da je proslijedi u mrežu.

Do kraja utakmice nema gotovo ništa. Tek jedan bezobrazan potez Lazara Jovanovića koji nije želio da sluša ni pomoćnog trenera Gorana Kecmana, ni trenera Vuleta Trivunovića sa tribine da izbaci loptu dok je igrač Slavije ležao, krenuo je u polu-kontru. To i ne bi bio toliko problem da samo par minuta prije toga Slavija u svom potencijalno dobrom napadu nije izbacila loptu, na čemu je i on sam insistirao.

Slavija bilježi još jedan loš rezultat na domaćem terenu, Rudar slavi zlata vrijednu pobjedu od 1:0 na izuzetno teškom gostovanju. Koliko im je ona značila govori i slavlje poslije utakmice na samom terenu, jer su svjesni da su u seriji teških utakmica, teških gostovanja, a dobar početak tog niza je jako bitan. Pred Sokolovima sada slijedi jako bitan period utakmica, situacija trenutno nije nimalo dobra, a neko će morati dobro da stavi prst na čelo i zapita se, šta dalje.

SLAVIJA – RUDAR 0:1 (0:1)