Silađi i Amoa "u klinču" u poluvremenu, Trivunović smirivao, pa ga Bokić isključio

Međusobno koškanje fudbalera Rudara/ Slavija INFO

Fudbaleri Rudara iz Prijedora savladali su u 12. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske Slaviju u Istočnom Sarajevu sa minimalnih 1:0.

Gol odluke postigao je Mihajlo Savanović u 26. minuti utakmice i na kraju ispostaviće se to je bio i jedini gol u ovom meču.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka u prvom poluvremenu u tunelu Slavijinog stadiona došlo je do naguravanja dvojice igrača Rudara, Vladimira Silađija i Džozepa Amoe. Svjedoci događaja kažu da je Silađi imao šta da kaže svom saigraču, nakon čega je došlo do međusobnog naguravanja.

Trener Rudara, Vule Trivunović, nastojao je da smiri situaciju, a prvi pomoćni sudija Vojo Zurovac odmah je pozvao glavnog sudiju Stefana Bokića da uđe u tunel, što je  još i pogoršalo situaciju, jer bi Trivunović vjerovatno i sam smirio situaciju.

Najgore je tu prošao na kraju Vule Trivunović, kojem je danas vrlo loši sudija Stefan Bokić pokazao crveni karton, zbog navodno dva prigovora tokom tog dešavanja. Ostaće nejasno i zašto Stefan Bokić nije pokazao kartone fudbalerima Rudara, kada to nalaže pravilnik fudbalske igre, a Amoa je u finišu poluvremena zbog jednog ošstrog starta i zaradio već žuti karton, tako da bi mu to bilo isključenje.

Vule Trivunović nije nakon ovog incidenta želio da izvede iz igre Silađija i Amou, tako da su oni istrčali na drugo poluvrijeme.