XS
SM
MD
LG

Derbi mečevi u Bijeljini, hercegovački u Trebinju, Slavija pred imperativom pobjede

OK Slavija, Istočno Novo Sarajevo

 

U vikendu pred nama u odbojkaškom prvenstvu Republike Srpske u konkurenciji seniorki na rasporedu su utakmice 15. kola.

Kolo će obilježiti derbi susreti u Bijeljini, u dvorani OŠ "Knez Ivo od Semberije" igraće trećeplasirani Libero i druga Jahorina te meč u SD "Filip Višnjić četvrtog Radnika i lidera Borca. 

U hercegovačkom derbiju u Trebinju snagu će odmjeriti Leotar i Velež,. "Leo" iz poslednjih sedam mečeva juri šestu pobjedu, dok Nevesinjke nišane desetu te se u Roze sali - Bregovi očekuje lijepa i neizvjesna odbojkaška predstava. 

U Istočnom Novom Sarajevu na Trgu Srbije u novoj dvorani "Sokolice" će dočekati odbojkašice Gradiške koje su na devetom mjestu prvenstvene tabele sa 15 bodova. Ekipa iz grada na Savi gotovo sigurno osam kola prije kraja osigurala je opstanak što je lijep uspjeh za novajliju u ligi.

Slavijašice su na začelju tabele i jedina su ekipa bez bodova, zaostaju sedam koraka za ekipom Bratunca koja je stepenicu više. Domaće odbojkašice su pred imperativom pobjede, a samo im trijumf i tri boda daju nadu da mogu sačuvati prvoligaški status. 

U Obudovcu "Zvijezdašice" dočekuju odbojkašice Bratunca i žele da iskoriste domaći tera da se revanširaju rivalu za poraz iz jesenjeg dijela sezone, dok su gošće u zoni ispadanja i  traže priliku da iznenade, a velika i teška borba za svaki poen očekuje su i u nadmetanju između Zvorničanki i Fočanki. 

Utakmice u Istočnom Novom Sarajevu, Zvorniku i Obudovcu na rasporedu su u subotu, dok su u nedelju na programu mečevi u Trebinju i u Bijeljini.

OS REPUBLIKE SRPSKE

XV KOLO PRVA LIGA ŽENE

SLUŽBENA LICA 

SUBOTA 24. FEBRUAR 

OK "Slavija" - ŽOK "Gradiška" 19.00

Delegat-kontrolor: Kebara Dejan / Foča 

Prvi sudija: Duvnjak Gorica / Pale

Drugi sudija: Kapor Vera / Trebinje

 

OK "Drina" - OK "Maglić" 17.00

Delegat-kontrolor: Vasiljević Ana / Pale 

Prvi sudija: Mrda Anđela / I.N. Sarajevo

Drugi sudija: Furtula Srđan / Pale

 

ŽOK "Crvena Zvijezda" - ŽOK "Bratunac" 19.00

Delegat-kontrolor: Drobnjak Veselin / Modriča 

Prvi sudija: Kovač Dušica / Banja Luka

Drugi sudija: Smolić Davor / Gradiška

 

NEDELjA 25. FEBRUAR

ŽOK "Leotar" - OK "Velež" 15.00

Delegat-kontrolor: Pavić Desko / Ljubinje 

Prvi sudija: Ćuzulan Jovana / Rogatica

Drugi sudija: Pavlović Nebojša / Foča

 

OK "Libero" ŽOK "Jahorina" 14.30

Delegat-kontrolor: Drobnjak Velimir / Modriča 

Prvi sudija: Malešević Zoran / Banja Luka

Drugi sudija: Vuković Anja / Modriča

 

ŽOK "Radnik" - ŽOK "Borac" 14.00

Delegat-kontrolor: Grujić / Ranko Zvornik 

Prvi sudija: Jarić Milica / Gradiška

Drugi sudija: Avramović Zoran / Brčko


Gradiška 3 : 0 Crvena zvijezda
ŽOK Leotar 3 : 0 Drina
Libero : Slavija
Radnik 3 : 1 Maglić
Borac : Bratunac
Jahorina 3 : 1 Velež
Konačna tabela
Poz Tim Utak Pob Por Bod
1 Borac 21 20 1 60
2 Jahorina 22 18 4 54
3 Velež 22 15 7 42
4 Radnik 22 15 7 42
5 Libero 21 14 7 43
6 ŽOK Leotar 22 12 10 35
7 Maglić 22 11 11 34
8 Gradiška 22 9 13 26
9 Crvena zvijezda 22 6 16 22
10 Drina 22 6 16 19
11 Bratunac 21 4 17 13
12 Slavija 21 0 21 0