Trebinjke na krilima Une Rankić do zaslužene pobjede

U okviru 6. kola Premijer ženske lige BiH danas je u Trebinju odigrana utakmica između ŽFK Leotar i ŽFK Sloboda iz Tuzle.

Trebinjke su bile uspješnije, zasluženo došle do nove pobjede u Premijer ligi i domogle se trećeg mjesta na tabeli.

Imale su domaće igračice čitavu utakmicu inicijativu i posjed lopte ali su se gošće uspjele odbraniti sve do 53. minuta kada na scenu stupa talentovana Una Rankić.

Prvo dovodi svoju ekipu u vođstvo nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca sa više od 25 metara, a u 60. minuti iz penala potvrđuje pobjedu i postavlja konačan rezultat.

Treba istaći i da su kadetkinje ova dva tima odigrale utakmicu prije seniorki, gdje su takođe mlade igračice ŽFK Leotar ostvarile ubjedljivu pobjedu 5:1.

Zrinjski 1 : 0 Radnik
Sarajevo 3 : 1 GOŠK
Posušje 1 : 1 Sloga
Borac 2 : 0 Sloboda
Željezničar 3 : 1 Igman
Široki Brijeg 0 : 2 Velež