Mladen Žižović: Mi se bavimo samo fudbalom

Stojan Malbašić i Mladen Žižović / Foto: Vladimir Šutvić / borac-sport

Fudbaleri Borca večeras su na Gradskom stadionu u Banjaluci savladali Egnatiju rezultatom 1:0 u prvoj utakmici prvog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka.

Banjalučani su trijumfom protiv ekipe iz Albanije stekli veliku prednost pred revanš susret, a jedini gol za ekipu Mladena Žižovića je postigao Damir Hrelja u 96. minuti.

Iako je banjalučka ekipa večeras upisala pobjedu, utakmicu su obilježili prekid i crveni kartoni, a poslije meča sa Egnatijom, oglasio se i Žižović.

Govoreći za Arenu, Žižović je istakao kako je njegov tim apsolutno zaslužio pobjedu, te je dodao kako će Banjalučani i u revanš susretu ići na tri boda.

- Važnost utakmice je učinila svoje, jer smo možda u prvom poluvremenu bili nekako jalovi. Znamo šta nam donosi ova pobjeda, ali je ovo samo prvo poluvrijeme. Idemo u Elbasan po pobjedu, pa da probamo doći do za nas historijskog rezultata i prolaza u drugo kolo. Mislim da smo apsolutno zaslužili pobjedu. U drugom poluvremenu smo iz jedne sjajne akcije postigli gol, a budući da smo imali igrača više, na kraju i dva, počeli smo da žurimo i preskakali neke situacije, ali pobjedi ne trebamo gledati u zube. Sigurno da je ona vrijedna, kazao je Žižović, pa dodao:

- Znali smo da će biti, ajde da kažem, dosta tenzija, ali smo se dobro psihički pripremili i nismo upadali u neke zamke koje su bile možda mimo terena. Bili smo skocentrisani svih 90 minuta, pa ćemo tako ući i u revanš utakmicu. Nas zanima samo fudbal.

Podsjetimo, revanš utakmica između gore dvije spomenute ekipe je na rasporedu sljedeće sedmice u Albaniji.

Radnik 2 : 1 Sloga
GOŠK 2 : 0 Sloboda
Zrinjski 7 : 1 Igman
Sarajevo 4 : 0 Velež
Posušje 1 : 2 Široki Brijeg
Borac 1 : 0 Željezničar