Preokreti i goleada u Bijeljini, na kraju pobjeda Radnika

Radnik slavio protiv Veleža FOTO: FK Radnik

Radnik je danas u Bijeljini u susretu 4. kola Premijer lige BiH rezultatom 4:3 savladao Velež.

Radnik i Velež odigrali su jednu od najboljih utakmica koje Premijer liga BiH pamti, a i jedan i drugi tim uglavnom su igrali otvoreno te se ono što su priredili može nazvati istinskim spektaklom.

Igrao se četvrti minut kada je Mirzad Mehanović lijepom loptom u kaznenom prostoru Veleža pronašao Đorđa Pantelića, a ovaj je pogodio za vođstvo Radnika – 1:0. Radost domaćih nije dugo trajala, nepunih deset minuta nakon toga golman Nikola Lakić je nepotrebno odugovlačio sa ispucavanjem lopte, u presing je ušao Tino Blaž Lauš i oteo mu loptu, te pogodio za poravnanje.

Već u 17. minutu Velež je poveo, loše su domaći branili korner, Miro Hrkač je glavom prebacio na drugu stativu, a tamo je Dino Halilović bio dovoljno priseban da loptu sprovede u mrežu – 1:2. Najbolji pojedinac utakmice Mirzad Mehanović nakon što se lopta nekoliko puta odbila u kaznenom prostoru Veleža uhvatio je majstorski poluvolej i matirao nemoćnog Osmana Hadžikića, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 2:2.

Bio je Radnik bolji tim i u otvorenju drugog poluvremena, a u 55. minutu aktivirao se VAR zbog igranja Amara Milaka rukom u svom kaznenom prostoru. Penal je realizovao Damjan Krajišnik, te Radnik je ponovo došao u vođstvo – 3:2. U 69. minutu Mehanović je upisao još jednu asistenciju, lijepom loptom na drugoj stativi pronašao je Andriju Janjića, a ovaj bez problema glavom pogodio za 4:2 i činilo se da je sve gotovo.

Međutim, nisu tako mislili u Veležu. Tek što je ušao u igru desetak minuta prije kraja meča, Nermin Haskić je pogodio mrežu Radnika i vratio utakmici neizvjesnost. Bilo je 4:3, Velež je imao ponovo šansu da osvoji makar bod, ali Radnik je odolio.

Radnik – Velež         4:3 (2:2)

Gradski stadion u Bijeljini. Gledalaca: 1.820. Sudija: Dragan Todić (Doboj). Strijelci: 1:0 Pantelić (4), 1:1 Lauš (12), 1:2 Halilović (17), 2:2 Mehanović (45+1), 3:2 Krajišnik (55 – penal), 4:2 Janjić (69), 4:3 Haskić (81). Žuti kartoni: Krajišnik, Jovanović (Radnik), Hrkač, Mehremić, Ribić, Vehabović (Velež).

RADNIK: Lakić, Janjić, Krajišnik, Vasić, Pantelić, Veljkić (od 62. Pekarić), Amidžić, Mehanović (od 89. Santrač), Maričić (od 89. Subašić), Jovanović (od 62. Antonijević), Da Silva (od 74. Natan).

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Halilović, Hrkač, Mlinarić (od 79. Haskić), Lusio, Šturm, Vehabović (od 72. Jevtović), Mehremić (od 79. Savić), Milak (od 64. Šikalo), Lauš (od 64. Šarić).

Radnik 0 : 1 Igman
Sloboda 1 : 1 Velež
Sloga 1 : 0 Široki Brijeg
GOŠK 0 : 3 Željezničar
Zrinjski 1 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 2 Posušje